Instalki.pl » Aktualności » Software » Chrome z funkcją, która wydłuży czas pracy na baterii
Poniedziałek, 17 Sierpień 2020 10:34, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome oszczedzanie baterii 2
Może się przydać.

Nie da się ukryć, że Google Chrome to przeglądarka pochłaniająca dosyć dużo zasobów. Koncern regularnie obiecuje, że postara się wprowadzić zmiany mające zmienić ten stan rzeczy. Nie inaczej jest i tym razem. Jak się okazuje, do usługi trafi niedługo usprawnienie docelowo wydłużające czas pracy na baterii.

Google Chrome z potrzebną funkcją


Zespół TheWindowsClub odkrył bowiem testy specjalnego przełącznika umożliwiającego uruchomienie trybu oszczędzania energii na konkretnych stronach internetowych. Po aktywacji funkcji, witryny będą działać w ograniczonej liczbie klatek na sekundę, a wykonywanie skryptów zostanie spowolnione. Dzięki temu bateria ma być nieco mniej drastycznie eksploatowana.

chrome oszczedzanie baterii 1Źródło: TheWindowsClub

Nie da się ukryć, że nowość może okazać się przydatna zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy ze stron niekoniecznie wymagających naszego ruchu. Nie każdemu też zależy na prędkości i chce, by jego bateria w laptopie wytrzymała jak najdłużej. Przede wszystkim mówimy o funkcji opcjonalnej, z której wcale nie będzie trzeba korzystać.

Zobacz również: Google Chrome będzie walczył z reklamami obciążającymi Twój komputer


Kiedy ona zadebiutuje? Tego nie wie nikt, lecz z pewnością niezbyt prędko. Nie jest ona jeszcze nawet formalnie testowana – została dopiero odnaleziona w metatagach. Należy więc uzbroić się w solidną dawkę cierpliwości i oczekiwać kolejnych wieści.

Skąd pobrać?


Przeglądarkę Google Chrome w wersji na Androida, Windowsa, Linuksa oraz macOS pobierzecie z naszej bazy plików:


Źródło: TheWindowsClub / Foto. maxpixel.net