Instalki.pl » Aktualności » Software » Telegram kluczową funkcją dogania konkurencję. Przynajmniej w becie
Piątek, 14 Sierpień 2020 15:25, Wpisany przez Jan Domański
komunikator TelegramStandard branży dopiero w becie aplikacji.

Facebook Messenger, Snapchat, Skype, WhatsApp, Google Duo, a nawet dogorywający Hangouts i wiele innych aplikacji. Jaka funkcja łączy te wszystkie komunikatory, a ominęła Telegram? Od 7 lat obecności na rynku Telegram nie może dorobić się rozmów wideo, ale to już przeszłość. Przynajmniej w wersji beta. Jeszcze nie wiemy, kiedy funkcja trafi do regularnego wydania aplikacji.

Telegram w końcu z rozmowami wideo


Czas najwyższy. Na początku roku twórcy programu ogłosili, że zamierzają dodać rozmowy pomiędzy dwoma użytkownikami, a także wideokonferencje dla większej liczby osób. Jeśli pobierzemy Telegram 7.0.0 beta, to będziemy mogli wypróbować wspominaną funkcję. Ale tylko pierwszą, nawet w becie jeszcze nie zaimplementowano połączeń pomiędzy kilkoma posiadaczami aplikacji. Oczywiście nasz rozmówca także musi mieć program w świeżej edycji beta.


Z nowości można wymienić też obsługę powiadomień bąbelkowych na Androidzie 11, ale to dopiero nadchodzące plany, tak samo jak wideokonferencje. Szkoda, że deweloperzy programu już wcześniej nie uporali się z tematem. W końcu największą popularnością komunikatory, głównie z opcją rozmów wideo, cieszyły się na początku światowej pandemii koronawirusa. Obecnie ciągle widzi się wzmożony ruch, ale nie taki jak niegdyś.

Zobacz również: WhatsApp z synchronizacją czatów między platformami. Nareszcie

Brak wieści o implementacji w stabilnej wersji


Telegram 7.0.0 beta jest dostępny na Androida, iOS i MacOS. Firma nie podzieliła się konkretną datą dodania wideo w stabilnych wydaniach czy połączeń z wieloma użytkownikami nawet w becie. Ba, nawet obecna nowość została wprowadzona po cichu bez stosownego komunikatu ze strony Telegramu. W takim wypadku trzeba po prostu cierpliwie poczekać na rozwój wydarzeń.


Źródło: XDA-Developers / Foto tytułowe: Telegram - Instalki.pl