Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Telefon od Google dostępna dla wszystkich
Środa, 12 Sierpień 2020 11:24, Wpisany przez Piotr Malinowski
telefon google zasieg 3
W końcu.

Z pewnością jeszcze nie każdy kojarzy aplikację Telefon od Google. Jest ona domyślną usługą umożliwiającą wykonywanie połączeń na m.in. smartfonach marki Pixel. Od pewnego czasu jednak staje się ona coraz bardziej dostępna, dzięki czemu dynamicznie zyskuje na popularności.

Telefon nieco bardziej dostępny


Pierwsza fala „rozszerzenia zasięgu” miała miejsce w kwietniu bieżącego roku. Wtedy też gigant z Moutain View pozwolił na instalację Telefonu na urządzeniach od kilku innych producentów. Jak informuje redakcja Android Police, lista obsługiwanych smartfonów ponownie stała się nieco pokaźniejsza.

telefon google zasieg 2Źródło: Android Police

Zauważono możliwość pobrania komunikatora na sprzętach od Samsunga czy OnePlus. Jeśli więc chcecie zmienić swoja domyślną aplikację „do dzwonienia”, to być może macie idealną okazję. Jest jednak kilka warunków, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Przede wszystkim rozszerzona liczba kompatybilnych urządzeń rozrosła się wyłącznie w kanale beta platformy. W celu skorzystania z Telefonu należy więc przejść na stronę producenta i wyrazić chęć udziału w testach. U mnie (Huawei Mate 20 Lite) się to sprawdziło – bez problemu mogę teraz pobrać usługę na Androida.

telefon google zasieg 1Źródło: wł.

Mamy do czynienia z dosyć kuriozalną sytuacją, bo jeśli Wasz smartfon nie jest domyślnie obsługiwany, to możecie mieć problem ze znalezieniem usługi w Sklepie Play. Aplikacja Telefon jest dostępna jednak w naszej bazie plików – nie musicie więc przeczesywać całego sklepu Google.

Okej, ale „po co mi coś takiego?”. Koncern zadbał, by tzw. dialer posiadał kilka wyjątkowych funkcji. Mowa tu o m.in. automatycznej blokadzie niechcianych połączeń czy wykrywaniu pochodzenia danego numeru. Aplikacja spodobać się powinna również tym użytkownikom, którzy preferują budowanie ekosystemu korzystając z usług jednego producenta.

Jeśli Wasze urządzenie nie jest obsługiwane nawet w beta testach, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Google rozszerza liczbę kompatybilnych smartfonów dosyć stopniowo.

Źródło: Android Google, wł. / Foto. Google