Instalki.pl » Aktualności » Software » Bitdefender wprowadza nową generację zabezpieczeń dla użytkowników domowych
Wtorek, 11 Sierpień 2020 13:11, Wpisany przez Maksym Słomski
antywirus
Jeszcze skuteczniejsza walka z malware.

Firma Bitdefender zaktualizowała swoje oprogramowanie na 2021 rok. W aplikacjach Antivirus Plus, Internet Security oraz Total Security pojawiła się garść zmian zwiększająca możliwości narzędzi w zakresie ochrony przed cyberatakami oraz poprawiających komfort i wydajność pracy.

Bitdefender 2021 - szybciej, skuteczniej, wygodniej


Najnowsze wersje Bitdefender Antivirus Plus 2021, Bitdefender Internet Security 2021 oraz Bitdefender Total Security 2021 cechuje przede wszystkim nowy, ujednolicony interfejs. Ułatwia on znajdowanie najbardziej potrzebnych funkcji, niezależnie od obsługiwanego urządzenia czy systemu operacyjnego.

Jedna z kluczowych zmian dotyczy skanowania i wykrywania luk oraz błędów konfiguracyjnych występujących w systemach operacyjnych oraz aplikacjach. Vulnerability Scanner naprawia każdą odnalezioną lukę oraz poprawia błędy konfiguracyjne, dzięki czemu hakerzy nie mogą wykorzystać tego typu podatności. Z kolei funkcja "ocena urządzenia po instalacji" łączy szybkie skanowanie i wykrywanie luk, zarówno pod względem potencjalnych zagrożeń, jak i śladów przeprowadzonych ataków (np. Trickbot, Emotet, AgentTesla).

bitdefender 2021
Nowe oprogramowanie Bitdefender 2021 zostało już udostępnione. | Źródło: Bitdefender

Istotne zmiany nie ominęły algorytmów uczenia maszynowego, które zostały udoskonalone. W swojej bazie Bitdefender ma już ponad miliard próbek wszelakiej maści malware.

VPN od Bitdefender także w produktach konsumenckich


Najnowsza odsłona VPN jest ponoć o 25 proc. szybsza i oferuje internetowy wyłącznik awaryjny (Kill Switch), który zawiesza ruch w przypadku zerwania połączenia. Rozwiązanie Premium VPN jest wprawdzie samodzielnym produktem, niemniej znajduje się też w produktach konsumenckich. Ograniczona wersja pozwala na przesyłanie do 200 MB danych dla każdego urządzenia i można ją wykorzystać na przykład do celów testowych.

Demonstracyjne wersje najnowszych programów Bitdefender pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy plików.


Źródło: Bitdefender, inf. prasowa WhiteMagick, zdj. tytułowe Canva Pro