Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp z synchronizacją czatów między platformami. Nareszcie
Poniedziałek, 10 Sierpień 2020 11:54, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp synchronizacja 2
O tak!

Mimo że WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na rynku, to niestety we wielu aspektach trudno nazwać go przejrzystym i intuicyjnym. Jeśli nie używacie tej aplikacji, to z pewnością zdziwi Was fakt, że nie oferuje on możliwości synchronizacji pomiędzy np. systemami Android lub iOS. Na szczęście taka opcja może do usługi trafić już stosunkowo niedługo.

WhatsApp - synchronizacja danych

Ostatnio Facebook rozpoczął proces unowocześniania platformy WhatsApp. Użytkownicy w bliżej nieokreślonym terminie otrzymają chociażby usprawnienie pozwalające na korzystanie z tego samego konta (numeru telefonu) na wielu urządzeniach. Jak wynika z doniesień redakcji portalu WABetaInfo – to jeszcze nie koniec.

Opcja jednoczesnego zalogowania się na swój profil na Windowsie, Androidzie czy iOS nie oznaczała jednak, że automatycznie zostaną również pobrane wszystkie napisane i otrzymane wiadomości. Na szczęście funkcja została właśnie odkryta w wersji beta komunikatora.

whatsapp synchronizacja 1
Źródło: WABetaInfo

Na powyższym zrzucie ekranu możecie zauważyć proces transferu danych z mobilnej wersji usługi do desktopowego odpowiednika. Możemy więc liczyć na pełną synchronizację pomiędzy wszystkimi platformami. Taka opcja wydaje się być oczywistością w dzisiejszych czasach, lecz warto mieć na uwadze, że WhatsApp działa na nieco innych zasadach niż chociażby Facebook Messenger.

Zobacz również: WhatsApp - przełomowa zmiana, na którą czekają użytkownicy


Nie znamy jednak terminu, kiedy możliwość synchronizacji trafi do szerszej publiki. Należy uzbroić się więc w cierpliwość i oczekiwać odpowiednich wieści od deweloperów.
 

WhatsApp - skąd pobrać?


Komunikator WhatsApp na system Windows, macOS oraz Android pobierzesz z naszej bazy plików:


Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp