Instalki.pl » Aktualności » Software » Android TV z odświeżonym interfejsem. W końcu będzie przejrzyście
Sobota, 08 Sierpień 2020 11:48, Wpisany przez Piotr Malinowski
android tv 3
Udane przeprojektowanie.

Google poinformowało o nowościach, które już niedługim czasie trafią do systemu Android TV. Użytkownicy mogą liczyć na m.in. przeprojektowany ekran główny. Zabieg ten ma pomóc w szybszym odnajdywaniu poszukiwanych funkcji oraz treści. Ponadto usprawniony zostanie proces zakupu subskrypcji na konkretne platformy.

Android TV - nowości


Odświeżony ekran główny


Jak twierdzą przedstawiciele koncernu, do tej pory znalezienie czegoś interesującego potrafiło zająć nawet 11 minut. Niezbyt intuicyjne rozmieszczenie skrótów do programów czy filmów i seriali skutkowało zniechęcaniem konsumentów do dalszego korzystania z Android TV.

Nadchodząca aktualizacja ma to wszystko przyspieszyć. Kluczowe elementy zostaną przeniesione w jedno miejsce i unowocześnione – wliczają się w to aplikacje od Google oraz najczęściej używane usługi. Znajdzie się też miejsce dla nowości rodem z YouTube.

anmdroid tv 1Źródło: Google 

Na samej górze interfejsu pojawiać się będą panele z treściami znajdującymi się obecnie u szczytu popularności. Zainteresowany użytkownik otrzyma opcję obejrzenia zwiastuna danego filmu oraz serialu, a także możliwość przejścia do platformy, na której produkcja docelowo się znajdzie.

Szybsza subskrypcja


Żyjemy w czasach, gdzie odzwyczaja się nas od wykonywania zbyt wielu czynności. Wszystkie procesy są upraszczane do minimum. Potwierdza to decyzja Google o opcji kupowania subskrypcji na wybraną usługę poprzez zaledwie dwa kliknięcia. Funkcja została nazwana „Subscribe & Install” i pozwala zaoszczędzić czas tracony na wypełnianiu każdego formularza z osobna.

android tv 2Źródło: Google

Jeśli mamy wpisane dane karty kredytowej w ustawieniach, to będą one automatycznie pobierane i w mgnieniu oka zatwierdzane. Niewątpliwie to usprawnienie przyda się części użytkownikom.

Zobacz również: Zapomnijcie o Android TV. System niedługo zmieni nazwę [PLOTKA]

Mamy niestety również niezbyt dobrą wiadomość. Wszystkie wyżej opisane nowości przechodzą dopiero testy w Stanach Zjednoczonych. Google uspokaja, że trafią one również na resztę rynków. Termin nie został jednak podany, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Google / Foto. instalki.pl