Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung obiecuje trzy lata aktualizacji dla swoich smartfonów
Czwartek, 06 Sierpień 2020 20:41, Wpisany przez Tomasz Bielski
chrome planowanie 2
Czy firmie uda się z tego wywiązać?

Jak wszyscy wiemy, sprawa aktualizacji smartfonów z Androidem to dość drażliwy temat. Jedni producenci w ogóle nie aktualizują swoich sprzętów, inni dbają o to, aby co miesiąc do użytkowników trafiały poprawki bezpieczeństwa. Google kilka lat temu wywołało swoistą rewolucję obiecując posiadaczom smartfonów Pixel trzy lata bezwzględnych aktualizacji. Wygląda na to, że Samsung chce pójść tym samym śladem. Koreańska firma w przypadku swoich flagowych konstrukcji obiecała użytkownikom trzy lata konsekwentnych aktualizacji Androida.

Samsung wprowadza nową politykę aktualizacji

Samsung oficjalnie potwierdził, iż flagowe smartfony będą otrzymywały aktualizacje Androida przez trzy lata od momentu wydania urządzenia. Koreańska firma przekazała także, iż tyczy się to takich konstrukcji, jak smartfony z serii Galaxy S20, Galaxy Note 2, a także pojedynczego modelu Galaxy Z Fold 2. Zasadniczo oznacza to więc, że posiadacze wyżej wymienionych smartfonów mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 11, Android 12 oraz Androida 13.

Co może także robić wrażenie to fakt, iż Samsung nie pominął swoich smartfonów, które zostały zaprezentowane w 2019 roku. Urządzenia takie, jak Galaxy S10, Galaxy Fold oraz Galaxy Note 10 także będą otrzymywały aktualizacje przez trzy lata od oficjalnego wydania. Oznacza to, że najprawdopodobniej ich cykl aktualizacji skończy się w przypadku Androida 13.

samsungtrzylataaktualizacji2
fot. Jonas Leupe - Unsplash

Można śmiało założyć, iż tego typu wiadomość dotyczy także flagowych tabletów Samsunga – takich modeli, jak Galaxy Tab S6 oraz Galaxy Tab S7. Oba sprzęty powinny również otrzymywać aktualizacje do nowych wersji Androida przez trzy lata od momentu ich wydania.

Na to czy Samsung wywiąże się ze swojej obietnicy trzeba będzie jeszcze poczekać. Koreańczycy zmierzają jednak w dobrą stronę, a za nimi jak efekt domina mogą pójść inni producenci.

Źródło: PhoneArena / fot. Jonas Leupe - Unsplash