Instalki.pl » Aktualności » Software » Netflix z funkcją przyspieszania lub spowalniania filmów i seriali
Sobota, 01 Sierpień 2020 10:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
netflix przyspieszanie 1Nadchodzi nowa funkcja.

Jeśli śledzicie rozwój platformy Netflix, to z pewnością tytułowa informacja obiła się Wam już o uszy. Możliwość przyspieszania lub spowalniania filmów i seriali testowana jest bowiem od ponad roku. Okazuje się, że niedługo skorzystają z niej wszyscy użytkownicy na całym świecie.

Jak informuje portal The Verge, usprawnienie objawi się w postaci specjalnych przycisków sterujących w wersji platformy na Androida. Konsumenci otrzymają opcję oglądania wideo z prędkością 0,5 lub 0,75x (wolniej) oraz 1,25x albo 1,5x (szybciej). Nowość będzie widoczna przy wszystkich materiałach, także tych pobranych w trybie offline.

netflix przyspieszanie 2Źródło: Netflix

Zmiana prędkości nie stanie się jednak domyślną funkcją. Użytkownik każdorazowo będzie musiał przyspieszać lub zwalniać oglądany serial lub film. Kiedy pojawi się stosowna aktualizacja? Już dzisiaj zostanie ona wdrożona po stronie serwera. Może więc minąć kilka tygodni zanim ujrzycie ją na swoich smartfonach.

Funkcja wprowadzona mimo protestów


Co ciekawe, Netflix wprowadził funkcję pomimo protestu licznych twórców i reżyserów. Uważają oni, że jest to nadużycie ze strony dystrybutora, który nie powinien wpływać na sposób prezentacji treści. Rzecznik prasowy platformy odpowiedział następująco na zarzuty:

Uwzględniliśmy obawy niektórych twórców. To właśnie dlatego ograniczyliśmy zakres prędkości odtwarzania i wymagamy od subskrybentów zmiany szybkości za każdym razem, gdy oglądają coś nowego, zamiast korekty ich ustawień na podstawie ostatniej używanej prędkości.

Zobacz również: Netflix - chcesz zmienić termin rozliczenia za subskrypcję? Sprawdź, jak to zrobić

Z pewnością w momencie czytania artykułu pomyśleliście także: „co z iOS oraz przeglądarkową wersją Netfliksa?”. W niedługim czasie mają rozpocząć się wewnętrzne testy funkcji również na tych platformach, lecz deweloperzy nie podzielili się większymi szczegółami. Proces ten może zająć więc nawet kilka miesięcy.

Netflix – skąd pobrać?


Usługę strumieniowania wideo można pobrać z naszej bazy danych:


Źródło: The Verge / Foto. Netflix