Instalki.pl » Aktualności » Software » Tego brakowało w GeForce Now. W końcu synchronizacja ze Steam
Piątek, 31 Lipiec 2020 20:31, Wpisany przez Jan Domański
GeForce NowNie szukaj ręcznie gier, Nvidia zrobi to za ciebie.

Usługa grania w chmurze GeForce Now od Nvidii, w której nie musimy dysponować mocnym komputerem (odpalamy swoje gry na serwerach - stoją za wszystkimi obliczeniami) dostała genialną funkcję. Diametralnie zwiększa wygodę i użytkownicy oraz dziennikarze branżowi sugerowali ją w zasadzie od początku. Szkoda, że firma wprowadziła ją dopiero teraz, chociaż lepiej późno niż wcale.

Prosta wymiana danych Steam i Nvidia GeForce Now


Wielu graczy ma naprawdę rozbudowane biblioteki gier na różnych platformach, szczególnie na Steam (dostępny w naszej bazie aplikacji). Jeśli ktoś chce korzystać z GeForce Now, to niestety musi ręcznie sprawdzać interesujące go tytuły dla każdej gry osobno. Zieloni nie udostępniają nawet listy zgodnych pozycji, a jedynie wyszukiwarkę w aplikacji i na dedykowanej stronie przy wpisywaniu nazwy interesującego nas tytułu. Jeśli kolekcja na Steam liczy dziesiątki, a nawet setki pozycji, to niezbyt przyjazna metoda.

GeForce NowZachęcenie do synchronizacji pojawia się od razu po wąłczeniu przy pasku z osobistą biblioteką gier / foto. Instalki.pl

Tak było jeszcze do niedawna. Nvidia przy okazji najnowszej aktualizacji komputerowej edycji programu GeForce Now (dostępny w naszej bazie aplikacji) dodała integrację ze Steam. Po włączeniu programu będzie trzeba jeszcze raz zalogować się na świeżo i wejść w opcje lub kliknąć od razu w sugestię integracji kont przy pasku naszej biblioteki. Dalej naciskamy na powiązanie konta ze Steam i proces kończymy w przeglądarce internetowej.

Sprawdźcie GeForce Now, mogliście sporo przegapić


Po wszystkim biblioteka GeForce Now i Steam powinny zostać zsynchronizowane, a wszystkie nasze gry z platformy Valve, które są wspierane przez granie w chmurze Nvidii, wylądują w na naszym koncie usługi od zielonych. Kilka razy przeszukiwałem ręcznie kompatybilne tytuły ze Steam i dodawałem też pozycje z Epic Games Store czy Uplay i dzięki temu miałem dostęp aż do 102 gier. Po integracji liczba wzrosła aż do 142. Widać przegapiłem aż 40 produkcji ze Steam. Co jakiś czas warto wracać do menu opcji i kliknąć na synchronizację, w końcu możemy kupić nowe tytuły lub dostać dostęp do już posiadanych za sprawą poszerzenia zgodności przez Nvidię.

GeForce NowW prawym górnym rogu opcji desktopowego GeForce Now znajdziemy synchronizację ze Steam / foto. Instalki.pl

Po tym przykładzie widać, że opcja jest naprawdę przydatna i traciłem spory kawałek gier. Byłoby świetnie, gdyby Nvidia dogadała się w przyszłości również z innymi platformami. Co prawda na Uplay czy Epic Games Store nie mam aż tak dużo pozycji jak na Steam, ale mimo wszystko automatyczne dodawanie posiadanych gier z pozostałych usług do biblioteki GeForce Now byłoby miłym dodatkiem.

Źródło i foto: Nvidia / własne