Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google jak portal społecznościowy. Co z nową funkcją w Polsce?
Piątek, 31 Lipiec 2020 12:45, Wpisany przez Jan Domański
Mapy GoogleRecenzje miejsc i zdjęcia na bieżąco.

Już od bardzo dawna Mapy Google oferują funkcję wyrażania opinii o danym miejscu i publicznego udostępniania zdjęć, a nawet filmów z danej lokacji. Treści tak zwanych przewodników lokalnych są pomocne przy wyjazdach, ale też dla mieszkańców, w końcu nie każdy ma idealną wiedzę o mieście w którym aktualnie żyje, szczególnie jeśli jest nim duża metropolia.

Przeglądaj Mapy Google niczym Facebooka


Do tej pory mogliśmy tylko ręcznie wchodzić w opis danego miejsca i dla każdego przypadku sprawdzać osobno opinie. Ewentualnie korzystać z popularnych treści wyróżnionych przez samo Google. Jeśli jednak mamy jakiegoś ulubionego przewodnika lokalnego, który odwiedził sporo interesujących lokacji, to czemu by nie śledzić jego materiałów? Google wzbogaciło swoją również dostępną w naszej bazie aplikację Mapy Google właśnie o taką opcję.

Mapy Google z nową funkcjąPodobno można już korzystać z nowej funkcji Map Google, chociaż w praktyce nie każdy ma do niej dostęp / foto. Google

Wtedy nowe zdjęcia, opinie i inne treści danych przewodników lokalnych przeglądalibyśmy podobnie jak np. wpisy na Facebooku czy Twitterze. Jeśli nie chcemy brać w tym udziału, możemy zmienić ustawienia prywatności naszego konta Google Maps. Spróbowałem samemu skorzystać z tej opcji, ale niestety przy profilach przewodników nie miałem odpowiedniego przycisku do subskrypcji ich materiałów. Zerknąłem na ewentualne dostępne aktualizacje aplikacji Mapy Google i wykonałem to samo na telefonach z Androidem 10 i Androidem 9, ale niestety nic to nie dało.

A co z Polską?


Według wpisu z Blog Google, funkcja jest już dostępna dla każdego i wpis nie ogranicza się do użytkowników USA. Możliwe, że po prostu w Polsce dostaniemy ją nieco później. Tak czy inaczej, na pewno nie jest to już testowa opcja dla wybranych, a oficjalne wdrożenie. Otwartym pozostaje pytanie, dla użytkowników w jakich regionach świata. W Polsce mamy jedne z najlepszych Map Google na świecie, więc byłoby miło, gdyby firma pomyślała też o tym aspekcie.

Źródło: Google / Foto tytułowe: Instalki @ Google