Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome – robienie zakupów będzie szybsze i bezpieczniejsze
Piątek, 31 Lipiec 2020 16:32, Wpisany przez Piotr Malinowski
google chrome hasla 3
Świetna wiadomość.

Google Chrome to przeglądarka, która od dłuższego czasu wyposażona jest w system autouzupełniania. Użytkownik może zapisywać nie tylko login i hasło, ale też numer karty kredytowej i dane zamieszkania. Jak poinformowali deweloperzy, narzędzie już za kilka tygodni stanie się jeszcze „wygodniejsze i bezpieczniejsze”.

Nowości w Google Chrome


Potwierdzanie karty kredytowej odciskiem palca


Do tej pory – w celu dokonania płatności – należało za każdym razem podawać, unikalny dla każdej karty, kod weryfikacyjny CVC. Dopiero wtedy uruchamiało się autouzupełnianie i wypełniało pole z numerem karty i ewentualnie datą ważności. Koniec z tym.

google chrome hasla 1Źródło: Google

Jak możemy wyczytać na stronie Google:

W przyszłości Chrome pozwoli Ci zarejestrować urządzenie w celu pobrania numerów kart za pomocą uwierzytelniania biometrycznego, takiego jak odcisk palca. Nadal musisz podać kod CVC przy pierwszym użyciu karty kredytowej, ale w przypadku przyszłych transakcji będziesz mógł potwierdzić swoją kartę kredytową za pomocą uwierzytelniania biometrycznego.

Cały proces będzie więc nieco szybszy, a poprzez wykorzystanie biometrii – bezpieczniejszy. Jeśli jednak nie preferujesz tego typu sposobu, to w opcjach znajdzie się specjalny przełącznik pozwalający na powrót do „tradycyjnego” wypełniania danych.

Szybsze autouzupełnianie


Menadżer haseł obecny w Google Chrome pozwala na zapisanie informacji logowania, dzięki czemu nie musimy ich zapamiętywać. Znajdując się na wybranej witrynie, usługa bezpośrednio uzupełnia hasło. Nadal jednak za każdym trzeba wykonać kilka dotyków palcem.

google chrome hasla 2Źródło: Google

Usprawnienie „Touch-to-fill” ma to wszystko przyspieszyć. Gdy użytkownik trafi na stronę logowania, to wyskoczy specjalne okno dialogowe, które będzie można obsłużyć jedną ręką bez konieczności zbędnego manewrowania.

Zobacz również: Przeglądarka Chrome z lepszą obsługą haseł. Na to czekałem

Koncern zapowiada, że obie funkcje trafią do przeglądarki w przeciągu najbliższych tygodni. Co więcej, w przyszłości możemy liczyć na jeszcze więcej intuicyjnych nowości mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas logowania się i dokonywania płatności w internecie.

Google Chrome – skąd pobrać?


Przeglądarkę Google Chrome m.in. na Androida możesz pobrać z naszej bazy plików:


Źródło: Google / Foto. pixabay.com (deepanker70)