Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge nie pozwalał używać wyszukiwarki od Google
Piątek, 31 Lipiec 2020 09:43, Wpisany przez Piotr Malinowski
microsoft edge googld 1
Podobno był to błąd.

Wczoraj użytkownicy przeglądarki Microsoft Edge mogli natknąć się na nieco kuriozalną sytuację. Część osób zauważyła bowiem, że ustawiając Google jako domyślną wyszukiwarkę i próbując wpisać coś w pasek adresu… usługa przestawała działać.

Gigant z Redmond dosyć szybko zareagował na zgłoszenia. Poinformował, że przygląda się problemowi i zachęca do wyłączenia Sugestii Wyszukiwania poprzez wpisanie komendy edge://settings/search.

Niecodzienny błąd


Kilka godzin temu koncern ponownie przemówił. Wygląda na to, że kłopot został już rozwiązany i przeglądarka Microsoft Edge nie powinna się już „psuć” po wybraniu Google. Każdy taki przypadek ma być bezpośrednio zgłaszany do obsługi technicznej.Trzeba jednak przyznać, iż to dosyć dziwna sytuacja. Redakcja The Verge sprawdziła wcześniej, że awaria nie występowała, jeśli miało się ustawiony Bing jako domyślną wyszukiwarkę, czyli usługę od Microsoftu. Deweloperzy nie podali jednak powodów takiego stanu rzeczy, przez co część użytkowników wysnuła kilka teorii spiskowych.

Zobacz również: Nowy Microsoft Edge zainstaluje się sam z Windows Update. Przeglądarka mocno poszerzy zasięg

Miejmy nadzieję na brak powtórki tego typu sytuacji w przyszłości. Zapewne nie było to planowane działanie, lecz o tym się już raczej nigdy nie dowiemy.

Microsoft Edge – skąd pobrać?


Przeglądarkę Microsoft Edge na systemy Windows oraz Android pobierzecie z naszej bazy plików:


Źródło i foto: Microsoft