Instalki.pl » Aktualności » Software » Google postara się o lepszą integrację między Chrome OS a Androidem
Czwartek, 30 Lipiec 2020 12:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome os android 2Nadchodzi rewolucja.

Google dosyć lekceważąco podchodzi do integracji pomiędzy systemem Chrome OS a Androidem. Doszło nawet do skarg wprost od konsumentów, którzy jasno twierdzą, że domagają się większej synergii tychże dwóch oprogramowań. Koncern ustosunkował się do zażaleń.

Chrome OS w końcu "zintegruje się" z Androidem?


Jak się okazuje, gigant z Moutain View rozpoczął testy tzw. centrum telefonicznego. Opis widoczny przy nowej fladze sugeruje, że funkcja „zapewni interfejs użytkownika umożliwiający konsumentom przeglądanie informacji o telefonie z systemem Android i wykonywanie działań na telefonie bezpośrednio z poziomu systemu Chrome OS”.

chrome os 1Źródło: Google

O innych usprawnieniach wiemy jednak nieco mniej. Pojawiła się wzmianka o „odbiorze lustrzanym” oraz „kontynuacji zadań”. Być może Google szykuje coś na podobieństwo możliwości obecnych w ekosystemie od Apple?

Zobacz również: Google pracuje nad Chromebookiem z dwoma ekranami dotykowymi


Oby! Wspomniane nowości są jednak na niezwykle wczesnym etapie rozwoju i próżno prognozować, kiedy zadebiutują. Miejmy jednak nadzieję, że Google nie pozwoli użytkownikom czekać na nie zbyt długo.

Gdy zostanie wdrożona integracja obu kluczowych systemów, to być może gigant zachęci większą część konsumentów do zakupu Chromebooków.

Źródło: 9to5google / Foto. Google