Instalki.pl » Aktualności » Software » Mac OS 8 do pobrania w formie aplikacji. Spraw sobie nostalgiczną podróż
Czwartek, 30 Lipiec 2020 12:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
mac os 3Prawdziwy powrót do przeszłości.

Jeśli jesteście fanami starych systemów operacyjnych, to nie możecie przejść obojętnie obok tytułowego dzieła. Felix Rieseberg, twórca platformy Slack, zdecydował się na przekształcenie Mac OS 8 w specjalną aplikację, którą można zainstalować zarówno na urządzeniach od Apple, jak i Windowsie.

Mac OS 8 zupełnie za darmo


Udało mu się to poprzez emulację komputera Macintosh Quadra 900 – wykorzystał w tym celu maszynę wirtualną. Sama aplikacja została zaś napisana w języku Java Script. Czego możemy doświadczyć poprzez jej zainstalowanie?

Przede wszystkim w pełni funkcjonalnego klasycznego oprogramowania Mac OS 8 z 1999 roku. To jednak nie wszystko. Twórca postarał się o zainstalowanie kultowych już dziś gier z tamtych lat. Mowa o m.in. Duke Nukem 3D, Civilization II, Dungeons & Dragons czy Namely. Nie zabrakło także aplikacji pokroju Photoshopa 3 oraz Premiere’a 4.

mac os 8 1Źródło: Felix Rieseberg (via The Verge)

W tym wszystkim najlepsze jest jednak to, że z emulacji Mac OS 8 może skorzystać każdy. Deweloper opublikował wszystkie pliki aplikacji Macintosh.js w sieci zupełnie za darmo. Jeśli więc chcecie sprawić sobie nostalgiczną podróż w przeszłość – lub po prostu interesuje Was omawiany system – to nic nie stoi na przeszkodzie.

Skąd pobrać?


Macintosh.js w wersji na system Windows oraz Mac pobierzecie rzecz jasna z naszej bazy plików.