Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google – Polska na szczycie w globalnym rankingu jakości map
Środa, 29 Lipiec 2020 17:41, Wpisany przez Piotr Malinowski
mapy google polska 2
Jest dobrze!

Mapy Google to usługa, bez której nie wyobrażam sobie podróży. Nigdy bowiem nie zawiodłem się na jakości nawigacji od giganta z Moutain View. Jak się okazuje, Polska znajduje się w gronie niewielu państw posiadających tak wiernie odwzorowane trasy i inne elementy.

Tak przynajmniej możemy wyczytać z oficjalnej strony platformy. Google prowadzi specjalną legendę, gdzie zaznaczona jest jakość poszczególnych aspektów nawigacji. Mowa tu o m.in. wskaźniku korków, kierunku ruchu dla samochodów, rowerów, pieszych czy limitach prędkości. Do tej pory nasz kraj kulał nieco w tym ostatnim mierniku.

Polska na szczycie Map Google


Widniała przy nimm biała kropka oznaczająca ograniczoną dostępność i dokładność. Teraz lista została zaktualizowana, a oznaczenie uległo przy Polsce zmianie. Oznacza to, że posiadamy 7 na 7 czarnych kropek(dostępność w niemalże każdym zakątku państwa i wysoką jakość danych).

polska mapy 1Źródło: Google 

Takim wyróżnienie może pochwalić się – z nami włącznie – szesnaście państw na całym świecie – Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja i Wielka Brytania. Google najwyraźniej uznało, że spełniamy wszystkie warunki, by dołączyć do tego grona.

Zobacz również: Mapy Google jeszcze dokładniej określą Twoją lokalizację

Pozostaje mieć nadzieję, że ocena będzie się utrzymywać.

Źródło i foto: Google