Instalki.pl » Aktualności » Software » Wygodniejszy sposób obsługi Asystenta Google - na to czekam
Środa, 29 Lipiec 2020 12:33, Wpisany przez Piotr Malinowski
asystent googleJuż niedługo.

Asystent Google to coraz bardziej zaawansowana usługa. Regularnie wzbogacana jest o nowe funkcjonalności oraz zmiany. Jak się okazuje, już niedługo pojawi się nowy sposób jej uruchamiania. Wszystko bowiem dzięki nowości, która zagości wraz z Androidem 11.

Nadchodzące oprogramowanie od giganta zaoferuje „Bubbles” czyli popularne dymki znane chociażby z Messengera. Google chce, by tego typu funkcja mogła posłużyć także w innych usługach i pomóc w wykonywaniu kilku czynności naraz. To jeden z kroków koncernu podjętych, by uczynić użytkowników jeszcze bardziej produktywnymi.

Asystent Google - łatwiejszy dostęp


Redakcja portalu 9to5google wykryła, że Google testuje tzw. chat head w stosunku do swojego Asystenta. Uruchomienie funkcji spowoduje wyświetlenie interaktywnego koła z logiem platformy na ekranie. Kliknięcie w nie pozwoli na porozmawianie ze sztuczną inteligencją, a przesunięcie w dół wyświetlacza poskutkuje zniknięciem dymka.


Nie wiadomo jednak na ten moment jak wyglądać będzie proces uruchamiania Asystenta Google w ten sposób. Prowadzone są na razie wewnętrzne testy tego rozwiązania, więc do publicznego wdrożenia z pewnością pozostało jeszcze sporo czasu. Najpierw musimy poczekać na Androida 11.

Zobacz również: Asystent Google pozwoli na głosowe potwierdzanie płatności

Tak czy inaczej – wprowadzenie „Bubbles” pozwoli nie tylko na zwiększenie zainteresowania częścią aplikacji, ale również pozwoli na korzystanie z jednej platformy bez potrzeby zamykania drugiej. Oszczędność czasu i pamięci telefonu w jednym.

Źródło: 9to5google / Foto. Google