Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 12 trafia na kolejny smartfon z serii Redmi Note
Środa, 29 Lipiec 2020 11:41, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
miui 12 dla redmi note 9Nowy system na horyzoncie.

Tegoroczna seria smartfonów Redmi Note'a 9 składa się z wielu urządzeń, a oznacza to również, że twórcy systemu MIUI mają naprawdę dużo pracy aby przygotować odpowiednie aktualizacje.

Na rynku dostępny jest najmocniejszy Redmi Note 9 Pro, reprezentujący nieco niższą półkę Redmi Note 9S oraz najtańszy w tej serii Redmi Note'a 9. Ten ostatni może być jednak lepszym wyborem dla wielu użytkowników niż 9S z uwagi na obecność modułu NFC do płatności zbliżeniowych.

Redmi Note 9
Redmi Note 9 / foto. Xiaomi

MIUI 12 dla Xiaomi Redmi Note'a 9


Xiaomi rozpoczęło właśnie dystrybucję oprogramowania MIUI 12 Global dla Redmi Note'a 9. Jak już wspomniałem, to najtańszy model z tegorocznej serii, którego cena w Polsce zaczyna się od 899 zł za wariant 4/128GB z procesorem Mediatek Helio G85.

Omawiana aktualizacja oznaczona została numerem V12.0.2.0.QJOMIXM i bazuje na Androidzie 10. Użytkownicy przed pobraniem aktualizacji powinni połączyć się z siecią Wi-Fi bowiem paczka danych zajmuje aż 1,9 GB.

Warto przypomnieć, że nowości w MIUI 12 nie ograniczają się tylko do odświeżonego interfejsu. System przynosi ulepszenia w dziedzinie fotografii, nowe centrum akcji (zapożyczone z iOS 14), a także sporo zmian związanych z bezpieczeństwem.

Aktualizacja wrażana jest stopniowo więc nie wszyscy użytkownicy od razu dostaną nowe oprogramowanie. Istnieje pewien trik, który może przyspieszyć aktualizacje do MIUI 12 - ta metoda sprawdza się w przypadku wielu popularnych modeli Xiaomi.

Źródło: xiaomitoday, wł.