Instalki.pl » Aktualności » Software » Opera 70 zadebiutowała. Sprawdź wszystkie nowości
Środa, 29 Lipiec 2020 09:52, Wpisany przez Piotr Malinowski
opera 70 5Nowa wersja przeglądarki.

Opera 70 to kolejna już aktualizacja popularnej przeglądarki internetowej. Jak możemy wyczytać na blogu deweloperów, tym razem skupiono się na ulepszeniach istniejących już funkcji i narzędzi w oparciu o sugestie konsumentóq. Na jakie zmiany muszą być więc przygotowani użytkownicy?

Opera 70 – co nowego?


Osoby odpowiedzialne za usługę wyróżnili cztery główne poprawki i nowości, z których może skorzystać już każdy chętny. Poniżej znajdziecie krótki opis ich wszystkich.

Ulepszenia sekcji historii i zakładek


Tutaj mamy do czynienia ze zmianą raczej kosmetyczną. Zdecydowano się bowiem na poszerzenie pola wyszukiwania. Teraz znajdowanie pojedynczych elementów historii oraz zapisanych stron ma być nieco łatwiejsze i przyjemniejsze.

opera 70 1Źródło: Opera

Łatwiejszy dostęp do ostatnio zamkniętych kart


Opera miała to do siebie, że położenie ostatnio zamkniętych kart nie było zbyt oczywiste. W najnowszej aktualizacji ten stan rzeczy został nieco zmieniony. Deweloperzy postanowili przenieść tę sekcję na samą górę listy otworzonych stron. Dzięki temu proces powrotu do np. przypadkowo usuniętych z paska stron powinien być nieco bardziej intuicyjny.

opera 70 2Źródło: Opera

Szybkie wyszukiwanie żądanej karty


Z pewnością nie jeden użytkownik miał w życiu sytuację, gdy liczba otwartych kart nie pozwalała mu na przyjemne korzystanie z przeglądarki. Znalezienie szukanej strony jest w takich przypadkach niesamowitą udręką. Opera postanowiła zaradzić temu poprzez wprowadzenie specjalnego pola, gdzie można wpisać np. kluczowe słowo. Na liście pojawią się wtedy otwarte karty zawierające dane hasło. Ma to pomóc w sprawniejszym manewrowaniu pomiędzy witrynami.

opera 70 3Źródło: Opera

Możliwość większej personalizacji ekranu roboczego


Jeśli lubicie mieć wszystko oznaczone i pogrupowane, to ta nowość jest zdecydowanie dla Was. Wprowadzono bowiem szereg ikon, które od teraz można dodać do konkretnych linków i miniaturek na obszarze roboczym. Docelowo ma to ułatwić tworzenie wizualnych odniesień i stanowić gratkę dla osób preferujących dostosowywanie wszystkiego do swoich potrzeb.

opera 70 4Źródło: Opera

Wyżej przedstawione zmiany i funkcje to – jak zazwyczaj bywa – jedynie część poprawek, jakie znalazły się w nowej wersji przeglądarki. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze wprowadza Opera 70, to na stronie producenta znajdziecie pełną listę.

Skąd pobrać?