Instalki.pl » Aktualności » Software » Doom uruchomiony na Windows XP... w Minecrafcie
Poniedziałek, 27 Lipiec 2020 09:08, Wpisany przez Piotr Malinowski
doom w minecraftIncepcja.

Doom to dziś produkcja nieco eksperymentalna. Dosyć regularnie podejmowane są próby uruchomienia jej na coraz to dziwniejsze sposoby. Nie tak dawno udało się to zrobić chociażby przy pomocy… Menadżera Zadań systemu Windows. Dziś przyjrzymy się nieco bardziej „normalnemu” pomysłowi.

Społeczność graczy to niezwykle kreatywna grupa użytkowników. Widać to szczególnie w momencie, kiedy przyjrzymy się milionom modyfikacji do Minecrafta – tytułu kultowego i bezdyskusyjnie rewolucyjnego. Pewien czas temu światło dzienne ujrzało dzieło o nazwie VM Computers. Pozwala ono na zbudowanie własnego komputera osobistego wewnątrz dobrze znanego sześciennego świata.

Doom w Minecrafcie? To działa!


Mod wykorzystuje oprogramowanie VirtualBox, które z kolei umożliwia uruchamianie przeróżnych systemów operacyjnych, w tym poczciwego Windowsa XP (wcześniej sugerowano, że gra działa w Windows 95, jednak sam autor posta na Reddit wyjaśnił, że użyto "xpeka"). Użytkownicy nie byliby sobą, gdyby nie sprawdzili czy na tak zainstalowanym oprogramowaniu zadziała opcja zagrania w Dooma.

I played DOOM in Minecraft with VMComputers mod. from r/Minecraft


Owszem, udało się.
Tytuł działa zaskakująco dobrze, ale nie tylko to jest ekscytujące. Pomyślna realizacja tego przedsięwzięcia otwiera furtkę do jeszcze odważniejszych projektów. Kto wie, może już niedługo doczekamy się próby uruchomienia… Wiedźmina 3 w Minecrafcie? Wydaje się to dosyć niemożliwe, ale chyba Internet już kilka razy w historii udowodnił, że takie myślenie potrafi być nieco złudne.

Źródło: Reddit / Foto. Reddit (uDrunkMate)