Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiadomości od Google z nowościami, które mają zbliżyć do siebie użytkowników
Piątek, 24 Lipiec 2020 08:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
google wiadomosci nowosci 6Zapowiedziano pięć funkcji.

Wiadomości od Google to aplikacja będąca domyślnie zainstalowana na części smartfonów z Androidem. Jeśli znajduje się ona również na Waszym urządzeniu, z pewnością zainteresują Was nowości, które do niej właśnie wprowadzono. Jak twierdzą deweloperzy – świeże funkcje mają na celu zbliżyć do siebie użytkowników.

Reakcje na wiadomości


Gdy Facebook wprowadził możliwość reagowania na prywatne wiadomości przy użyciu emoji, to niemalże cała społeczność była oburzona, bo „przecież nikt nie będzie tego używał”. Teraz korzystają z tego wszyscy, a rozwiązanie implementowane w pokaźnej części komunikatorów. Do tego grona dołączyły właśnie Wiadomości.

google wiadomosci nowosc 1Źródło: Google

Funkcja raczej niczym nie różni się od tej, którą znamy z chociażby Messengera. W usłudze od Google możemy reagować dosłownie takimi samymi siedmioma reakcjami (nie licząc „Trzymaj się” oczywiście) – inna jest wyłącznie szata graficzna.

Animowane naklejki jako „inteligentna odpowiedź”


Wykorzystanie sztucznej inteligencji w obecnych czasach praktycznie już nie dziwi. Zarówno Google, jak i wiele innych deweloperów, używa jej do udoskonalania swoich usług w zakresie proponowania stosownej odpowiedzi na np. wiadomość. Funkcja „Smart Reply” obecna w usłudze Wiadomości sugerowała do tej pory jedynie tekstowe możliwości reakcji.

google wiadomosci nowosc 2Źródło: Google

Teraz doszło do jej usprawnienia. Jeśli ktoś napisze do nas „Tęsknię za Tobą”, to oprócz pisemnej propozycji „Ja też!” pojawi się opcja wysłania np. naklejki z płaczącym kotkiem.

Możliwość personalizacji zdjęć


Tę opcję też z pewnością kojarzycie z innych komunikatorów. Od teraz Wiadomości pozwolą na bezpośrednie edytowanie wysyłanego pliku multimedialnego przed jego wysłaniem. Użytkownik otrzyma możliwość rysowania po nim lub dodania tekstu o rożnej czcionce oraz rozmiarze.

google wiadomosci nowosc 3Źródło: Google

Trzeba przyznać, że jest to dosyć ograniczony edytor, lecz być może Google w pewnym momencie go jeszcze udoskonali.

Wiadomości tekstowe


Przechodzimy do chyba najbardziej przydatnej nowości. Wiadomości w końcu wzbogaciły się o funkcję wysyłania głosowych notatek do wybranego odbiorcy. W interfejsie rozmowy pojawił się dedykowany przycisk, po którego kliknięciu można nagrać swój głos.

google wiadomosci nowosc 4Źródło: Google

O tej opcji słyszeliśmy już w zeszłym roku, lecz najpierw była ona ograniczona do posiadaczy smartfonów marki Pixel, potem trwały jej beta testy, a dopiero teraz zostaje ona powoli wdrażana publicznie. Nareszcie!

Integracja z Google Duo


Google, podobnie jak Microsoft, podejmuje kroki zmierzające ku integracji części swoich platform. Wiadomości „połączyły” się właśnie z usługą Duo, czego wynikiem jest pojawienie się przycisku kamery na górnym pasku na ekranie rozmowy z konkretną osobą lub ich grupą.

google wiadomosci nowosc 5Źródło: Google

Taki krok daje jasno do zrozumienia, że aplikacja Wiadomości już dawno przestała być prostym programem do wysyłania SMS-ów. To coraz bardziej zaawansowany komunikator pozwalający także na dzwonienie, rozmowę na kamerkach czy dzielenie się GIF-ami.

Google poinformowało, że wszystkie powyżej opisane nowości zostały już wdrożone po stronie serwera. Jeśli jeszcze ich u siebie nie widzicie, to musicie poczekać kilka dni, a na pewno się pojawią – oczywiście musicie posiadać zaktualizowaną wersję Wiadomości.

Źródło i foto: Google /