Tłumacz Google na Androida z ciemnym motywem… ale bez odświeżonego wyglądu

Piotr MalinowskiSkomentuj
Tłumacz Google na Androida z ciemnym motywem… ale bez odświeżonego wyglądu
{reklama-artykul}Tłumacz Google to jedna z niewielu aplikacji od giganta z Moutain View, która do tej pory nie posiadała jeszcze ciemnego motywu. Na szczęście najnowsze doniesienia pozwalają sądzić, że stosowna aktualizacja została właśnie zainicjowana po stronie serwera.

Ciemno, ale niestety niezbyt nowocześnie

Pierwsze wzmianki o tzw. dark mode w tytułowej usłudze pojawiły się już w lutym bieżącego roku. Wtedy jedynie niewielka część użytkowników dostrzegła u siebie opcję zmiany motywu. Wszystko wygląda na to, że testy się zakończyły i Google jest gotowe, by zaimplementować zmianę u wszystkich.

tlumacz ciemny motyw 1Źródło: 9to5google

Mamy tu do czynienia raczej ze standardowym ciemnym motywem, który jest spójny z tym obecnym w innych aplikacjach od Google. Boli jednak fakt, że koncern nie zdecydował się na wdrożenie wzornictwa Material Theme. Z unowocześnionego interfejsu mogą już korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS.

Z nieznanego powodu deweloper każe czekać użytkownikom swojego oprogramowania. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo doczekamy się pozytywnych informacji na ten temat. Jeśli po zaktualizowaniu Tłumacza Google nie widzisz u siebie możliwości zmiany motywu, to spokojnie – musisz uzbroić się w cierpliwość, a za kilka dni lub tygodni ją zauważysz.

Posiadacze smartfonów z Androidem 10 i ustawionym systemowym ciemnym motywem nie muszą szukać niczego w opcjach – Tłumacz Google automatycznie zmieni barwę.

Źródło: 9to5google / Foto. Google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.