Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz smartfon Xiaomi i czekasz na MIUI 12? Ten trik powinien przyspieszyć aktualizację
Wtorek, 21 Lipiec 2020 20:37, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-07-21 203115
Warto spróbować.

MIUI 12 to nowe oprogramowanie dla smartfonów Xiaomi przynoszące naprawdę atrakcyjne nowości. Nakładka zadebiutowała oficjalnie w maju tego roku, ale jak zawsze na aktualizację dla poszczególnych modeli trzeba trochę poczekać.

Nowa nakładka przynosi odświeżone animacje systemowe bazujące na nowym silniku, który ma zapewnić lepszy efekt rozmycia. W systemie pojawiły się animowane ikony oraz nowe animacje w obszarze zarządzania aplikacjami. Dużo lepiej wyglądają też ustanawiania systemowe dzięki odświeżonym widokom. Bardzo efektownie wygląda nowa animacja odblokowywania ekranu z animowaną tapetą. Więcej o nowościach w MIUI 12 przeczytacie w dedykowanym artykule.

Aktualizacja MIUI 12 - lista smartfonów


Zaraz po premierze chiński producent zapowiedział, że aktualizacja rozpocznie się już w czerwcu od modeli Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Redmi K20 i Redmi K20 Pro.

Smartfony objęte aktualizacją to Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 9, POCOPHONE F1, POCO F1, Mi 10 Pro, Mi 10, POCO F2 Pro, POCO X2, Mi 10 Lite, Mi Note 10, Mi 8, Mi 8 Pro, Mi MIX 3, Mi MIX 2S, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Redmi Note 7S, Mi Note 3, Mi MIX 2, Mi MAX 3, Mi 8 Lite, Redmi Y2, Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi 6 Pro, Redmi Note 6 Pro, Redmi Y3, Redmi 7, Redmi 7A, Redmi Note 8, Redmi Note 8T, Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 8A Dual, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max, Mi Note 10 Lite.

Xiaomi kontynuuje wdrażanie MIUI 12. Chociaż firma dopiero co zakończyła wypuszczanie swojego najnowszego systemu operacyjnego na urządzenia w 1 rundzie (zgodnie z harmonogramem wydawania MIUI 12), oprogramowanie pojawia się już na smartfonach z rundy 2. Mowa tutaj m. in. o modelach Mi 10 i Mi 10 Lite.

Sposób na szybszą aktualizację smartfonów Xiaomi


Warto pamiętać, że aktualizacja dystrybuowana jest stopniowo i nie trafia od razu na wszystkie rynki. Takie działanie jest zrozumiałe - stopniowa aktualizacja odciąża serwery i pozwala zapanować nad ewentualnymi problemami, które mogą pojawić się na poszczególnych smartfonach. A tych, jak wiemy, nie brakuje przypominając choćby niedawną aktualizację dla Mi A3.

Istnieje jednak prosty sposób na przyspieszenie aktualizacji, którą stosują użytkownicy na całym świecie. Wystarczy wejść w ustanawiania smartfonu, znaleźć pozycję Ustawienia dodatkowe i wybrać Region. W tym miejscu można wybrać region, jego zmiana nie powoduje żadnych problemów (poza tym, że w systemie mogą pojawić się aplikacje domyślnie dostępne na danym rynku), a może sprawić, że aktualizacja do MIUI 12 pojawi się szybciej.

2020-07-21 203334

Z relacji użytkowników smartfonów Mi i Redmi wynika, że w przypadku niektórych modeli najlepiej wybrać region: Indie, Chiny lub Szwajcaria. Metoda ta działa m. in. na Mi 9T czy Mi 9T Pro.

Dajcie znać w komentarzach, czy się udało.

Źródło: wł.