Instalki.pl » Aktualności » Software » GOG Galaxy 2.0 – doczekaliśmy się oficjalnej integracji z biblioteką Epic Games Store
Wtorek, 21 Lipiec 2020 17:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
galaxy epic 1
Nareszcie!

GOG Galaxy 2.0 to jeden z najmniej oczywistych i zaskakujących projektów CD Projektu. Kiedy wszyscy inni próbują ze sobą walczyć, tytułowa platforma skręca w pokojową ścieżkę i stara się być swoistym łącznikiem. Ta odważna decyzja zdaje się coraz pozytywniej wpływać na rozwój usługi.

Do tej pory GOG Galaxy 2.0 posiadał oficjalne wsparcie dla gier znajdujących się na Xbox Live. Teraz grono to rozszerzyło się o Epic Games Store, czyli cyfrowy sklep budzący coraz większe zainteresowanie. Co tak naprawdę oznacza ta integracja?

Integracja = przyszłość?


Przede wszystkim możliwość przeglądania, uruchamiania i instalowania posiadanych gier z jednego miejsca. GOG Galaxy 2.0 pozwoli także na sprawdzenie rankingów, historii uruchamiania konkretnych produkcji i ogólnego podglądu każdego tytułu z osobna.Warto jednak pamiętać, że z poziomu platformy połączyć możemy się nie tylko z Epic Games Store oraz Xbox Live. Dzięki wtyczkom stworzonym przez społeczność równie proste jest także zintegrowanie swojej biblioteki Steama, Origina czy Uplay. GOG Galaxy 2.0 staje się więc powoli prawdziwym centrum gamingowej rozrywki.

Miejmy nadzieję, że usługa nadal będzie się dynamicznie rozwijać, gdyż konieczność posiadania kilku klientów z pewnością jest dla wielu niezbyt na rękę.

Źródło: GOG, Epic Games / Foto. Epic Games