Instalki.pl » Aktualności » Software » iOS 13.6, watchOS 6.2.8 i macOS 10.15.6 udostępnione
Piątek, 17 Lipiec 2020 13:00, Wpisany przez Maksym Słomski
apple produkty
W oczekiwaniu na iOS 14.

Wciąż czekamy na moment, w którym Apple udostępni system iOS 14 wszystkim użytkownikom swoich urządzeń. Niecierpliwi mogą wziąć udział w otwartych beta testach tego oprogramowania, a wszyscy inni... pobrać udostępnioną właśnie aktualizację, podnoszącą wersję systemu iOS do numeru 13.6. Równolegle z nią firma z Cupertino wypuściła iPadOS 13.6, macOS 10.15.6 i watchOS 6.2.8.

iOS 13.6 i PadOS 13.6 - zmiany


Najwięcej innowacji gości jak zawsze w systemach przeznaczonych dla smartfonów i tabletów Apple. Nie ma oczywiście zmian rewolucyjnych, ale są drobne i całkiem przydatne. Novum skupiającym na sobie najwięcej uwagi jest wsparcie dla funkcji CarKey. Od teraz iPhone może pełnić rolę cyfrowego kluczyka do kompatybilnych samochodów. Dzięki Apple CarKey można otwierać, zamykać oraz uruchamiać wybrane pojazdy. Kluczyk można też przekazywać innym przez iMessage.

Innymi nowościami są narrator głosowy w usłudze Apple News+ (dostępny także z poziomu CarPlay), a także zwiększone możliwości personalizacji apki Wiadomości. Ponadto, narzędzie Zdrowie wzbogacono o kategorię "Symptomy". Pośród istotnych zmian warto wskazać możliwość wyłączenia automatycznego pobierania i instalowania oprogramowania. Co więcej? Dużo poprawek różnych drobnych błędów.

iphone 11 pro
iPhone 11 Pro. | Źródło: Apple

macOS 10.15.6 - nowości


Komputery osobiste Apple dostały znacznie skromniejszą aktualizację. Dokonaniu w niej kilka pomniejszych zmian w Apple News i dodano m.in. opcję optymalizowania treści HDR na kompatybilnych notebookach Mac. Dzięki niej laptopy Apple mają nieco dłużej działać na baterii w trakcie wyświetlania wideo HDR.

watchOS 6.2.8 – co nowego?


Zmiany w watchOS to głównie kosmetyka. Najważniejszą innowacją w nowej wersji systemu dla zegarków Apple jest wsparcie dla funkcji CarKey. Niestety, dotyczy ono wyłącznie Apple Watch series 5.

Premiera iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7 i macOS 11 Big Sur planowana jest na wrzesień lub październik bieżącego roku.

Źródło: Apple