Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka Chrome z lepszą obsługą haseł. Na to czekałem
Czwartek, 16 Lipiec 2020 12:47, Wpisany przez Piotr Malinowski
Pass chrome
Przydatna funkcja.

System autouzupełniania obecny w przeglądarce Google Chrome to niezwykle przydatna funkcja. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również odciąża naszą pamięć od potrzeby zapamiętywania wielu ciągów liter, cyfr i znaków specjalnych. Wszystko ma jednak swoje plusy i minusy.

Gigant z Moutain View rozkładał do tej pory ręce, jeśli Twoje hasło zostało skradzione lub w momencie, kiedy naszła Cię ochota na jego zmianę (w wersji na PC). Oprócz konieczności wejścia na konkretną witrynę i przebrnięcia przez cały proces należało także od nowa zapisać hasło w interfejsie Google.

Zbawienna nowość


Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do Chrome zawita opcja edycji hasła z poziomu specjalnego pulpitu. Nie wiadomo jak ta funkcjonalność będzie się prezentować, gdyż odkryto ją dopiero na poziomie wprowadzenia jej flagi. Do publicznego wdrożenia pozostało jeszcze trochę czasu.

chrome mobilny 1Źródło: 9to5google

Możemy tylko przypuszczać, że zasada działania nie zmieni się zbytnio w stosunku do swojego mobilnego odpowiednika. Tam obecna jest ikona długopisu/ołówka, po której kliknięciu otwiera się okno z opcją edycji hasła.

Nie da się ukryć, iż nowość ta może okazać się zbawienna. Zwłaszcza w momentach, kiedy jakimś cudem źle zapiszemy hasło w przeglądarce. Teraz ten proces jest nieco irytujący.

Źródło: 9to5google / Foto. pixabay.com (geralt)