Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google jeszcze dokładniej określą Twoją lokalizację
Środa, 15 Lipiec 2020 11:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
mapy google live 1
Nowe usprawnienie.

Mapy Google od pewnego czasu regularnie wzbogacają się o nowości ulepszające – wciąż dosyć świeży – tryb Live View. Ten umożliwia nawigację wykorzystującą dobrodziejstwa rozszerzonej rzeczywistości. Na ekranie smartfona wyświetla się nie tylko podgląd mapy, ale też widok z kamery z narysowaną trasą.

Nowość nie dla wszystkich


Ta funkcja nadal jednak znajduje się w fazie beta i po kilku próbach jej użytkowania mogę stwierdzić, że z pewnością nie należy – jeszcze – do doskonałych. Google jednak nie rezygnuje z jej udoskonalania, czego dowodem są prowadzone właśnie testy dosyć interesującej nowości.

calibrate 1Źródło: 9to5google

Mowa o możliwości kalibracji widoku z Live View. Funkcja ta ma być szczególnie przydatna w momentach, kiedy Mapy „zwariują” i nie będą w stanie określić, gdzie aktualnie się znajdujemy. Wtedy wystarczy kliknąć w niebieską kropkę, a na ekranie pojawi się specjalne menu. Po wybraniu ostatniej opcji rozpocznie się proces dokładniejszego określania lokalizacji.

Interfejs poprosi Cię o ponowne nakierowanie smartfonem na budynki i szyldy wokół. Wtedy lokalizacja zostanie dostosowana jeszcze bardziej do stanu faktycznego. Na razie jednak tą nowość widzi u siebie niewielka grupa użytkowników. Warto pamiętać, że z Live View nie mogą korzystać wszyscy. Urządzenia z Androidem muszą np. obsługiwać ARCore.

Źródło: 9to5google / Foto. Google