Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify wprowadza fantastyczną nowość dla fanów podcastów
Wtorek, 14 Lipiec 2020 21:40, Wpisany przez Tomasz Bielski
Huawei P40 Lite 5g premiera
Będzie łatwiej i szybciej.

Spotify rozpoczęło oficjalne wprowadzanie nowej funkcjonalności, która ma pomóc użytkownikom w odkrywaniu interesujących i popularnych podcastów. Firma skoncentrowała się na dwóch nowościach: Top Podcasts i Trending Podcasts. Co to oznacza? Między innymi to, że od teraz w aplikacji będzie można znaleźć zestawienia zarówno najczęściej słuchanych podcastów, jak i tych programów, które posiadają najwięcej fanów oraz odbiorców. Opcja została wdrożona na 26 rynkach. Zastąpi ona obecne rozwiązanie, które kategoryzowało podcasty w danym kraju względem ich popularności – niezależnie od tematyki.

Spotify od dawna oferuje użytkownikom możliwość łatwego odkrywania muzyki oraz sortowania jej według obecnie istniejących trendów. Firma ma nadzieję, że tak samo będzie w przypadku podcastów, a sami użytkownicy będą pozytywnie nastawieni do dwóch opisywanych rozwiązań. W ostatnich latach to właśnie ten format cieszy się największymi wzrostami – nie dziwi więc fakt, że każdy chce w niego inwestować.

spotifypodcasty2
fot. zrzut ekranu ze strony Spotify

Codzienna aktualizacja listy

Spotify obiecuje, iż będzie codziennie aktualizowało swoje listy, aby zapewnić użytkownikom dostęp do świeżych treści. Zestawienie będzie wykorzystywało algorytmy sztucznej inteligencji, które będą na bieżąco analizowały trendy oraz pozwolą utrzymać się tym twórcom, którzy faktycznie oferują wysoką jakość materiałów. Co najlepsze, wszyscy użytkownicy będą mogli w aplikacji wyświetlać podcasty nie tylko z danego kraju, ale również ze wszystkich regionów świata. To spore ułatwienie dla osób, które nie chcą się ograniczać.

W ostatnich latach Spotify nie ograniczyło się jedynie do dodania zakładki z podcastami do swojej aplikacji. Serwis streamingowy nabył oprogramowanie, specjalne studia do nagrywania, a nawet podpisał umowy na wyłączność w kwestii oryginalnych treści (chociażby z Joe Roganem). Do tego wszystkiego doszły także listy odtwarzania oraz system rekomendacji podcastów dla milionów użytkowników.

Na platformie znajdziemy obecnie ponad milion podcastów.

Źródło: Spotify / fot. Mildly Useful - Unsplash