Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam będzie wyświetlał recenzje użytkowników na stronie głównej
Wtorek, 14 Lipiec 2020 21:27, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam rekomdendacje 2
Nadchodzi nowe.

Na oficjalnym blogu Steama pojawił się wpis z okazji pierwszej rocznicy zainicjowania projektu „Laboratoria Steam”. Przedsięwzięcie to miało na celu przyspieszenie procesu ulepszania Steama poprzez przygotowywanie eksperymentalnych funkcji i ich wcześniejszego wdrażania w celu zbadania wrażeń użytkowników.

Rekomendacje społeczności


Valve postanowiło z tej okazji wprowadzić zupełnie nową funkcję. Mowa o „Rekomendacjach społeczności”, które do tej pory były właśnie tego typu eksperymentem. Teraz opuszczają one pracownię w nieco ulepszonej odsłonie.

steam recenzje 1Źródło: Steam

Jak możemy wyczytać na stronie Steama:

Dzisiaj laboratoria Steam opuszczają rekomendacje społeczności, które ukazują wasze recenzje, wyróżniając je bezpośrednio na naszej stronie głównej, gdzie zobaczyć mogą je wszyscy. Wynikiem tego działania jest wprowadzenie nieco wigoru społeczności do sklepu, przez co użytkownicy są na bieżąco z tym, co obecnie uwielbia społeczność i dlaczego. Ta nowa funkcja umożliwia również nam jako właścicielom platformy zejście z drogi, zespajając i umacniając graczy, by mogli bezpośrednio polecać sobie gry nawzajem.

W skrócie – dzięki tej nowości, na stronie głównej platformy (oraz w specjalnej sekcji) znajdą się od teraz wybrane opinie graczy na temat danej gry. Usprawnienie to pomóc ma w wyborze konkretnego tytułu przez innych i uzupełnić ocenę pozostawioną przez np. kuratorów czy krytyków.

Źródło: Steam / Foto. Steam