Instalki.pl » Aktualności » Software » Huawei: te smartfony wkrótce otrzymają EMUI 10.1
Poniedziałek, 13 Lipiec 2020 10:01, Wpisany przez Maksym Słomski
emui 101
Trzynaście modeli na liście.

Lista smartfonów z aktualizacją do EMUI 10.1 pojawiła się już w sieci. Chiński producent smartfonów oficjalnie potwierdził, że nową wersję oprogramowania w zachodniej Europie otrzyma łącznie trzynaście różnych urządzeń - liczba mniejsza od podawanej wcześniej dla Państwa Środka. Drobna w gruncie rzeczy poprawka będzie preludium dla szykowanego od dłuższego czasu EMUI 11.

EMUI 10.1 - które smartfony otrzymają aktualizację?


Na wstępie warto zaznaczyć, że EMUI 10.1 dla Huawei P40 Lite, Huawei Mate 30 Pro, Huawei P30 i Huawei P30 Pro jest już udostępniane. W przypadku pierwszych dwóch urządzeń, mogą już z niego korzystać wszyscy użytkownicy. Osoby posiadające modele P30 i P30 Pro poprawki dostają falami. Mam Huawei P30 Pro i niestety nie mogę jeszcze pobrać żadnej paczki danych.

Od początku lipca EMUI 10.1 pobierać mogą niektórzy posiadacze smartfonów:

  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Porsche Design Huawei Mate 20 RS
  • Huawei Mate 20X (5G)

W połowie lipca dołączą do nich właściciele Huawei Mate 20X (4G), a także niedrogiego Huawei Nova 5T. Do sierpnia na EMUI 10.1 zaczekać będą musieli nieliczni posiadacze Huawei Mate Xs. Harmonogram aktualizacji obrazuje poniższa tabelka.

emui 101 huawei 2
Harmonogram aktualizacji EMUI 10.1 w zachodniej Europie. | Źródło: Huawei

Premiera EMUI 11 jeszcze w tym roku


Jakiś czas temu Wang Chenglu z Huawei ujawnił za pośrednictwem chińskiego serwisu społecznościowego Weibo, że oprogramowanie EMUI 11 zostanie udostępnione już w trzecim kwartale bieżącego roku. Chenglu miał tu na myśli zapewne rynek chiński - w Europie soft powinien zagościć nieco później, prawdopodobnie w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: Huawei