Klawiatura Gboard z ciemnym motywem – już wkrótce

Piotr MalinowskiSkomentuj
Klawiatura Gboard z ciemnym motywem – już wkrótce
{reklama-artykul}
Google nie ustaje w dodawaniu ciemnego motywu do swoich aplikacji. Kilka dni temu o to usprawnienie wzbogaciły się m.in. Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że już niedługo tzw. dark mode zawita również do usługi Gboard.

Ciemny motyw w klawiaturze Gboard

Tak przynajmniej wynika z odkryć dokonanych przez redakcję 9to5google. Dekompilacja plików wersji 9.6 klawiatury ukazała kilka nowości, które już niedługo być może trafią do szerszego grona odbiorców. Wśród nich znalazł się udoskonalony ciemny motyw – od pewnego czasu dostępny już na iOS.

ciemny jasny 1Źródło: 9to5google

Co najciekawsze, Gboard w końcu przystosowywać się będzie do systemowego motywu – do tej pory bywało z tym różnie. Jeśli więc używacie smartfona w „ciemnej odsłonie”, to klawiatura również na taki się przełączy. W ustawieniach aplikacji znajdzie się rzecz jasna również specjalny przełącznik.

Czcionka Google Sans

Warto wspomnieć, że Gboard zostanie udoskonalony także pod kątem podobieństwa do innych aplikacji Google. Mowa tu o wprowadzeniu autorskiej czcionki Google Sans na klawiszach. Dzięki temu zabiegowi ekosystem koncernu prezentować się będzie jeszcze bardziej jednolicie.

google sans 1Źródło: 9to5google

Klawisz Google Lens

W Gboard znajdzie się również specjalny przycisk pozwalający na uruchomienie jednym przyciskiem usługi Google Lens oraz Asystenta. Opcje te testowane są od niemalże roku.

google lens 2Źródło: 9to5google

Oczywiście nie wiadomo – i czy w ogóle – wyżej opisane zmiany zostaną do Gboard wprowadzone. Być może Google koniec końców nie zdecyduje się na ich zaimplementowanie. Pozostaje cierpliwie oczekiwać.

Źródło: 9to5google / Foto. Google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.