Instalki.pl » Aktualności » Software » AnTutu Benchmark blokowany przez Google Play Protect
Piątek, 10 Lipiec 2020 13:15, Wpisany przez Piotr Malinowski
antutu benchmark koniec 12
Niecodzienna sytuacja.

Pewien czas temu benchmark od AnTuTu zniknął ze Sklepu Play. Powodem były powiązania z chińską firmą Cheetah Mobile. Deweloperzy nakłaniali po wszystkim użytkowników do pobierania pliku APK bezpośrednio z ich strony głównej. Okazuje się, że Google utrudniło także i ten proces.

Użytkownicy zaczęli bowiem zauważać, że przy próbie instalacji AnTuTu Benchmark wyskakuje ostrzeżenie od Play Protect. Stosowny komunikat informuje, że „ta aplikacja może zbierać dane, które pozwalają Cię śledzić”. Nie da się ukryć, iż taka wiadomość może zrazić niejedną osobę.

antutu 1Źródło: wł.

Konsumenci rzecz jasna mogą wybrać opcję „zainstaluj mimo to” – wtedy AnTuTu Benchmark znajdzie się na smartfonie jak gdyby nigdy nic. Kliknięcie kafelka „ok” spowoduje rzecz jasna zatrzymanie procesu instalacji.

Walka trwa


Co więcej – jeśli spróbujesz pobrać AnTuTu Benchmark za pomocą przeglądarki Google Chrome, to napotkasz jeszcze jedną przeszkodę. Wyświetli się specjalna strona z dosyć wymowną treścią:

Strona, którą chcesz otworzyć, zawiera szkodliwe aplikacje. Osoby atakujące stronę file.antutu.com mogą instalować wprowadzające w błąd aplikacje, które udają, że są przeznaczone do czegoś innego niż w rzeczywistości, lub zbierają dane, na podstawie których można Cię śledzić.

Czy spór pomiędzy Google a AnTuTu Technology zostanie kiedyś zażegnany? Miejmy nadzieję, lecz na razie nic się na to nie zapowiada.

Źródło: AnTuTu, własne / Foto. AnTuTu Technology