Instalki.pl » Aktualności » Software » Paint z Windowsa XP od teraz w przeglądarce internetowej
Piątek, 10 Lipiec 2020 12:28, Wpisany przez Maksym Słomski
paint w przegladarce windows xp
Kultowy program w nietypowej odsłonie.

Wiem, że lubicie retro oprogramowanie, które da się uruchomić w obrębie przeglądarki internetowej. Pokazała to popularność wpisu o systemie Windows 98 w przeglądarce, a także poczytność artykułu o 72 stronach internetowych naśladujących pulpity różnych systemów operacyjnych. Z tej okazji dziś serwuję Wam kolejną ciekawostkę. Co powiecie na przeportowanego do przeglądarki w pełni funkcjonalnego Painta rodem z Windowsa XP?

Paint z Windowsa XP w przeglądarce internetowej


Microsoft Paint to program znany wcześniej pod nazwami Paintbrush i mspaint, którego pierwsze wydanie opublikowano jeszcze 20 listopada 1985 roku. Popularne narzędzie do tworzenia i podstawowej obróbki grafiki nie oferuje filtrów, ani obsługi warstw, a pomimo tego cieszy się sporą sympatią użytkowników kolejnych wersji Windowsa. W 2017 aplikację pozbawiono aktywnego wsparcia i zastąpiono ją nowocześniejszym Paintem 3D. Dzięki jednemu z użytkowników serwisu GitHub możecie skorzystać z Painta w formie znanej z Windowsa XP w przeglądarce internetowej.

paint w przeglądarce
Microsoft Paint w przeglądarce internetowej. | Źródło: mat. własny

Aplikacja odtworzona przez internautę o nicku Chowderman od strony funkcjonalnej nie różni się w zasadzie niczym od oryginalnego programu Microsoftu sprzed blisko dwóch dekad. Przekonajcie się o tym sami. Program Microsoft Paint w przeglądarce uruchomicie przechodząc pod ten adres. Bawcie się dobrze! A nuż uda Wam się stworzyć jakieś dzieło na miarę tych kreowanych w nieco późniejszych wersjach Painta? ;)Źródło: mat. własny