Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 12 z trybem astrofotograficznym - uchwyć gwiazdy smartfonem
Czwartek, 09 Lipiec 2020 17:40, Wpisany przez Piotr Malinowski
xiaomi tryb 2Będzie ciekawie.

Od zapowiedzi oprogramowania MIUI 12 minęło już kilka miesięcy. Nieustannie jednak dowiadujemy się o kolejnych funkcjach, które tenże system wprowadzi. Jak się okazuje, posiadacze smartfonów od m.in. Xiaomi będą mogli już niedługo wykonać zdjęcie prezentujące ślady pozostawione przez ruch gwiazd.

Mowa tu oczywiście o wprowadzeniu trybu astrofotograficznego znanego z chociażby Pixela 4. Nowość ta pozwoli użytkownikom na wykonywanie ujęć rzeczom, których raczej nie sposób dobrze uchwycić za pomocą zwykłego aparatu obecnego w smartfonach. O co dokładnie chodzi?

Piękne zdjęcie Księżyca - nadchodzę!


Sekret tkwi rzecz jasna w długim czasie ekspozycji. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie np. śladów pozostawionych przez gwiazdy czy nocnego nieba „w świetle” Księżyca. W celu wykonania jeszcze lepszego ujęcia niezbędne będzie wyposażenie się w statyw, by zniwelować większe drgania.

xiaomi tryb 1Źródło: XDA-Developers (dzięki użytkownikowi @hardziol)

Funkcję po raz pierwszy ujrzał polski użytkownik o pseudonimie Hardziol, który zgłosił się ze zrzutem ekranu do redakcji XDA-Developers. Na powyższej grafice możecie zobaczyć interfejs nadchodzącej nowości. Na zdjęcia wykonane za pomocą tego trybu przyjdzie nam zapewne jeszcze nieco trochę poczekać.

Jak zapatrujecie się na tryb astrofotograficzny w smartfonach? Ma on rację bytu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers / Foto. instalki.pl