Instalki.pl » Aktualności » Software » Usługa Firefox Send zawieszona. Mozilla pracuje nad ulepszeniem
Czwartek, 09 Lipiec 2020 16:08, Wpisany przez Piotr Malinowski
firefox send 2Doszło do nadużyć.

Mozilla uruchomiła usługę Firefox Send w 2019 roku. Miała ona stanowić bezpieczną i prywatną alternatywę dla innych portali umożliwiających przesyłanie plików. Jak się jednak niedawno okazało, te dwa cele nie do końca udało się osiągnąć.

Użytkownicy zaczęli bowiem dostrzegać, że Firefox Send używany jest przez niektórych do przechowywania szkodliwego oprogramowania pokroju ransomware czy trojanów służących do atakowania urządzeń bankowych. Gdy takich przypadków odkryto więcej, Mozilla postanowiła zareagować.Redakcja portalu ZDnet skontaktowała się z firmą i uzyskała następującą informację:

Tymczasowo przestawiliśmy Firefox Send w tryb offline, by wprowadzić ulepszenia do produktu. Dodamy mechanizm pozwalający na zgłaszanie nadużyć, a każdy użytkownik chcący przesłać coś na Firefox Send będzie musiał zalogować się przez konto Firefox. Uważnie monitorujemy wszystkie niepokojące doniesienia.

Data wznowienia: nieznana


Nie podano informacji odnośnie planowanego wznowienia działalności. Na głównej stronie Firefox Send znaleźć możemy obecnie jedynie krótką wzmiankę o prowadzeniu stosownych prac. Pozostaje więc cierpliwie oczekiwać na dalszy rozwój wydarzeń.

firefox send 1Źródło: Mozilla

Decyzja Mozilli wydaje się bardzo racjonalna. Wyłącznie platformy było jedyną możliwością, by tymczasowo zatrzymać próby przesyłania niebezpiecznych plików na serwery. Miejmy nadzieję, iż nowe funkcjonalności przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa Firefox Send.

Źródło: ZDnet / Foto. Mozilla