Instalki.pl » Aktualności » Software » Sygnalizacja świetlna w Mapach Google. Na czym polega nowa funkcja?
Środa, 08 Lipiec 2020 11:35, Wpisany przez Maksym Słomski
google maps swiatla 2
Pożyteczne zmiany w drodze.

Mapy Google uznawane są za rozwiązanie popularniejsze i znacznie lepiej działające od konkurencyjnego Apple Maps. Nie oznacza to jednak, że Google Maps oferuje wszystkie pożyteczne funkcje znane z aplikacji rozwijanej przez giganta z Cupertino. Do tej pory sygnalizacja świetlna na mapach prezentowana była wyłącznie w narzędziu od Apple. Ten stan rzeczy właśnie się zmienia.

Sygnalizacja świetlna w Google Maps


Pierwsi użytkownicy donoszą o fakcie pojawienia się ikon symbolizujących sygnalizatory świetlne w obrębie aplikacji Mapy Google. Zrzutem ekranu obrazującym nowość w lubianej apce podzielił się z internautami czytelnik serwisu Droid Life, korzystający z Google Maps w wersji 10.44.3.

google maps swiatla 1
Sygnalizacja świetlna w Mapach Google. | Źródło: Droid Life

Ikony sygnalizacji świetlnej w Google Maps są niewielkie, ale powiększają się na mapie w momencie, gdy kierujący pojazdem skraca do nich dystans. W przeciwieństwie do Siri, Asystent Google nie informuje o nich z wyprzedzeniem - są jedynie wskazówką wizualną. W niedalekiej przyszłości ten stan rzeczy może jednak ulec zmianie.

Z praktycznego punktu widzenia, kierowca dzięki nowym ikonom dowie się, czy obrana przez niego trasa jest najeżona elementami infrastruktury drogowej, które mogą wydłużyć podróż. Być może za jakiś czas Google będzie w stanie proponować trasy w obszarze zabudowanym z jak najmniejszą liczbą sygnalizatorów.

Czy u kogoś z Was zagościła już nowa funkcja?

Źródło: Droid Life