Instalki.pl » Aktualności » Software » Chrome na Androida w końcu z 64-bitową wersją
Sobota, 04 Lipiec 2020 13:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome 64 bit 1

Nareszcie!


Trudno w to uwierzyć, ale obecnie jedyną wersją mobilną przeglądarki Google Chrome jest ta 32-bitowa. Jak jednak wynika z najnowszych doniesień – ten stan rzeczy już niedługo ulegnie zmianie. Zmiana oczywiście nie przyniesie żadnej rewolucji, ale jest krokiem, który poprawi nieco wydajność usługi oraz przyspieszy prace nad kolejnymi jej wersjami.

Ewolucja już niedługo


Poniższe zrzuty ekranu nie pozostawiają złudzeń. Google Chrome 83 oraz beta 84 przygotowane są w architekturze 32-bitowej. Wydania 85 (Dev) oraz 86 (Canary) konstruowane są już z kolei w 64-bitach. Na ich oficjalną premierę jeszcze przyjdzie użytkownikom poczekać – jednym krócej, a drugim nieco dłużej.

32 bit googleWersje 83 i 84 Google Chrome przygotowywane w 32-bitach l Źródło: Android Police

Jak bowiem wynika z obserwacji redakcji portalu Android Police, 64-bitowy Google Chrome uruchamia się wyłącznie na urządzeniach pracujących na systemie Android 10. Z tego oprogramowania korzysta obecnie wyłącznie… około 8% użytkowników. Mowa tu rzecz jasna jedynie o wersji deweloperskiej oraz Canary.

64 bit googleWersje 85 i 86 Google Chrome przygotowywane w 64-bitach l Źródło: Android Police

Miejmy więc nadzieję, że sytuacja zmieni się nieco w momencie pojawienia się na rynku stabilnej wersji Chrome 85 i 86. Kiedy się to stanie? Dokładnie nie można tego stwierdzić – harmonogram Google wskazuje na sierpień.

Warto jeszcze raz zaznaczyć, iż mówimy o wersji Chrome na Androida. Odsłona na Windowsa czy iOS już od dawna tworzona jest w oparciu o architekturę 64-bitową.

Źródło: Android Police / Foto. needpix.com