Instalki.pl » Aktualności » Software » Płatności powyżej 100 złotych bez PINu w Google Pay
Czwartek, 02 Lipiec 2020 10:18, Wpisany przez Maksym Słomski
google pay bez pin
Przestroga dla innych.

Od marca bieżącego roku limit płatności bez PIN w Polsce został podniesiony z 50 do 100 złotych. Mimo tego, w obliczu pandemii koronawirusa i konieczności ręcznego wstukiwania kodu PIN na terminalu przy zawieraniu transakcji bezgotówkowych o wyższej kwocie, wielu postulowało stworzenie nowych rozwiązań. Prośby te wysłuchała firma Google, wdrażając zmiany w aplikacji Google Pay.

Google Pay zapłacisz bez PIN-u także powyżej 100 złotych


Serwis Cashless.pl donosi, że wybrani użytkownicy Google Pay w Polsce mogą już opłacać za pośrednictwem swojego telefonu transakcje w kwotach powyżej 100 złotych, bez konieczności autoryzowania ich na terminalu płatniczym. Potwierdzenie następuje z poziomu urządzenia mobilnego, co jest rozwiązaniem o wiele bardziej higienicznym. Poproszony o komentarz polski oddział Google potwierdził, że obecnie trwają testy omawianej tu nowości.

"Usługa Google Pay jest stopniowo rozwijana w Polsce, więc można spodziewać się dalszych zmian, w tym możliwości uwierzytelniania płatności przez użytkowników bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Rozpoczęliśmy testowanie nowej opcji, ale w tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia", powiedziała Elżbieta Różalska, Communications Manager w Google.Google Pay wdraża funkcję, która działa już w Apple Pay


Z testowanej przez Google funkcji opłacania dowolnej kwoty bez PINu i z autoryzacją na urządzeniu mobilnym od jakiegoś czasu mogą już korzystać użytkownicy Apple Pay i Garmin Pay w Polsce. Pierwsza z usług dostępna jest oczywiście na smartfonach iPhone, a druga na zegarkach sportowych marki Garmin.

Źródło: Cashless.pl