Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp - masa nowości w popularnym komunikatorze
Środa, 01 Lipiec 2020 22:31, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp nowosci 2Świetne usprawnienie.

WhatsApp już niedługo wzbogaci się o szereg dosyć interesujących nowości. Tak wynika przynajmniej z najnowszych zapowiedzi deweloperów. Użytkownicy za kilka tygodni ujrzą m.in. możliwość dodawania nowych kontaktów bez potrzeby proszenia ich o numer telefonu oraz opcję wysyłania animowanych naklejek.


ANIMOWANE NAKLEJKI


Jak możemy wyczytać na blogu platformy, naklejki stają się coraz popularniejszą metodą komunikacji na WhatsApp. Z tego powodu podjęto decyzję o wprowadzeniu zestawu zupełnie nowych animowanych grafik, których będzie można używać w celu np. wyrażania emocji.

KODY QR


Obecnie – żeby dodać znajomego na WhatsApp – należy pozyskać od niego numer telefonu. To rozwiązanie często bywa niezbyt praktyczne. Dlatego też niedługo usługa wzbogaci się o obsługę specjalnych kodów QR. Wygenerowanie ich będzie zajmować sekundę – podobnie jak zeskanowanie. Nie da się ukryć, że ta funkcja pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu.

whatsapp nowosci 1Źródło: WhatsApp

TRYB CIEMNY W DESKTOPOWYM WHATSAPP


Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami desktopowej lub przeglądarkowej wersji WhatsApp, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Za kilka tygodni do tychże odsłon zagości lubiany i pożądany tryb ciemny. Będzie on współgrał z m.in. Facebookiem, który od pewnego czasu również posiada tzw. dark mode.

LEPSZE ROZMOWY WIDEO


Nie tak dawno do WhatsApp wprowadzono możliwość nawiązania połączeń wideo w maksymalnie osiem osób. Nadchodząca aktualizacja wprowadzi opcję przytrzymania okna z konkretnym odbiorcą – wtedy widok z jego kamery zajmie cały ekran. Dodana zostanie również specjalna ikona wideo w czatach grupowych. Dzięki temu rozpoczęcie rozmowy będzie nieco bardziej intuicyjne.

STATUS W KAIOS


System KaiOS nie jest oczywiście najpopularniejszym oprogramowaniem, ale ma swoją niszę, którą WhatsApp również postanowił wesprzeć. Już za kilka tygodni użytkownicy tego systemu otrzymają możliwość udostępnienia swojego statusu znikającego po 24 godzinach.

Jeszcze raz zaznaczamy – wspomniane nowości pojawią się w aplikacji WhatsApp w przeciągu najbliższych tygodni.

Źródło: WhatsApp / Foto. WhatsApp