Instalki.pl » Aktualności » Software » PowerToys 0.19 z ponad 100 poprawkami - wypróbuj jego możliwości
Środa, 01 Lipiec 2020 12:00, Wpisany przez Maksym Słomski
powertoys windows 10
Użyteczna aplikacja w nowej odsłonie.

Microsoft PowerToys to zestaw arcypraktycznych mininarzędzi ułatwiających personalizację i zarządzanie systemem Windows 10. Dzięki nim można łatwo zmieniać rozmiar wielu zdjęć na raz, poznać wszystkie ciekawe skróty klawiszowe, czy też jeszcze wygodniej wyszukiwać i uruchamiać aplikacje. Aplikacja Microsoftu doczekała się właśnie kolejnej dużej aktualizacji, oznaczonej numerem 0.19.

PowerToys 0.19 to ponad 100 poprawek


Programiści odpowiedzialny za rozwój PowerToys poinformowali na GitHubie, że najnowsza wersja lubianego programu wprowadza ponad 100 poprawek związanych z drobnymi błędami oraz bezpieczeństwem. Najważniejsze korekty wprowadzono w menadżerze skrótów, który pozwala od teraz poprawnie zmieniać działanie skrótu Alt + Tab i Win + Spacja oraz PowerToys Run, wyświetlającym w końcu poprawnie wszystkie ikony.

W PowerToys 0.19 usunięto również irytujący błąd, który nie pozwalał usunąć aplikacji z poziomu Panelu Sterowania i sekcji "Programy i funkcje"."Naszym głównym celem w wydaniu 0.19 były poprawki związane z jakością i stabilnością działania programu. Dokonaliśmy ok. 100 drobnych zmian we wszystkich narzędziach wchodzących w skład pakietu. Poprawiliśmy nieco działanie instalatora, które zostanie dodatkowo usprawnione w wersji 0.20. W tej wersji po raz ostatni podczas aktualizacji doświadczycie efektu migania Eksploratora Windows. W wersji 0.20 instalacja .NET Core zadziała znacznie płynniej", czytamy w komunikacie.

Program PowerToys w najnowszej wersji pobierzecie zawsze bezpośrednio z naszej bazy plików. Warto wypróbować jego możliwości - a nuż zaczniecie regularnie korzystać z któregoś z narzędzi?


Źródło: GitHub, mat. własny