Instalki.pl » Aktualności » Software » YouTube z darmowym picture-in-picture? Tak, ale na iOS 14
Wtorek, 30 Czerwiec 2020 16:51, Wpisany przez Piotr Malinowski
youtube ios 14
Szach mat.

Jak informowaliśmy tydzień temu, Apple wprowadziło na rynek system iOS w wersji 14. Na liście nowości znalazła się m.in. znana i lubiana funkcja obrazu w obrazie (picture in picture). Okazuje się, że jest ona małym pstryczkiem w nos Google. Dlaczego? Już tłumaczymy.

YouTube od dłuższego czasu oferuje możliwość wykupienia abonamentu Premium. Jednym z benefitów dostarczanych przez subskrypcję jest właśnie wspomniana funkcja obrazu w obrazie. Oprogramowanie iOS 14 pozwala jednak w pewnym stopniu obejść ten problem i umożliwia na korzystanie z picture-in-picture… zupełnie za darmo.

Użytkownicy odkryli, że systemowe usprawnienie obsługuje wszystkie treści wideo odtwarzane z poziomu przeglądarki Safari – również te z witryny YouTube. Zasadę działania „triku” możecie zobaczyć na poniższym materiale:

Funkcja na stałe?


W tym momencie powstają jednak dwa pytania – czy jest to wygodne i czy Google koniec końców nie zablokuje tej możliwości. Na obydwie kwestie niezwykle trudno jest odpowiedzieć. Warto mieć na uwadze, że iOS 14 w swojej finalnej wersji zadebiutuje dopiero na jesieni. Do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić.

Na przestrzeni kilku najbliższych tygodni pojawi się publiczna wersja beta systemu, więc każdy posiadacz określonych iPhone’ów będzie w stanie sprawdzić czy funkcja nie została usunięta.

Źródło: Twitter / Foto. Pixabay (StockSnap)