Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 78 już dostępny do pobrania. Co nowego?
Wtorek, 30 Czerwiec 2020 12:35, Wpisany przez Anna Borzęcka
firefox-78
Obiecane zmiany wprowadzone.

Stało się, Mozilla udostępniła najnowszą wersję przeglądarki Firefox – Firefox 78. Tę można już pobrać na urządzeniach z systemami Linux, Windows oraz macOS. Sprawdźcie, jakie zmiany tym razem pojawiły się w programie.

Firefox jako przeglądarka PDF


W Firefoxie 78 nie pojawiło się zbyt wiele nowości, ale przynajmniej dla niektórych użytkowników mogą być one dość istotnie. Przede wszystkim, tak jak obiecano, program Mozilli zyskał wbudowaną przeglądarkę plików PDF. Zatem tego typu plików, pobranych z pomocą Firefoxa, nie trzeba już otwierać w żadnym dodatkowym programie. Poza tym, najświeższa odsłona Firefoxa umożliwia teraz także przywrócenie domyślnych ustawień przeglądarki z pomocą jej instalatora.

firefox-pdf
Od teraz przeglądarkę Mozilla Firefox można ustawić jako domyślną przeglądarkę plików PDF. | Źródło: mat. własne

Firefox 78 – wsparcie na Linuxie i macOS


W Firefoxie 78 zmieniły się również minimalne wymagania systemowe, które pozwalają na instalację przeglądarki na sprzęcie z systemami Linux i macOS. Od teraz instalacja i uruchomienie programu na Linuxie jest możliwe w przypadku dystrybucji GNU libc 2.17, libstdc++ 4.8.1, GTK+ 3.14 lub nowszych. Jeśli zaś chodzi o macOS, aktualizacja o numerze 78 jest ostatnią dużą aktualizacją przeglądarki oferującą wsparcie dla wersji 10.9, 10.10 i 10.11 oprogramowania Apple.

Póki co Mozilla nie opublikowała pełnej listy zmian, które pojawiły się w przeglądarce wraz z debiutem wersji 78. Niemniej, zapewne już wkrótce będziecie mogli znaleźć ją pod tym adresem.

Firefox 78 – skąd pobrać?


Oczywiście, najnowszą wersję Firefoxa możecie już teraz pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem. Odpowiednie linki umieściliśmy poniżej.


Źródło: Softpedia, fot. tyt. Canva