Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi dodaje do MIUI 12 nową funkcię - Asystenta Dźwięku
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2020 13:00, Wpisany przez Maksym Słomski
xiaomi sound assistant
Ucieszycie się.

Mam dobrą i złą wiadomość dla posiadaczy smartfonów Xiaomi. Dobra jest taka, że już wkrótce wszystkie urządzenia z MIUI 12 otrzymają genialną funkcję zarządzania dźwiękiem, znaną wszystkim z systemów Windows. Zła polega na tym, że początkowo opcja ta pojawi się wyłącznie w chińskiej wersji nakładki. Mowa o Asystencie Dźwięku (Sound Assistant), który pozwala znacznie lepiej sprawować kontrolę nad ustawieniami audio w oprogramowaniu.

Lubiana funkcja z Windowsa trafia do MIUI 12


Wszyscy wiemy doskonale, że dźwięk w obrębie różnych aplikacji często nie jest normalizowany. Uruchomione na tym samym poziomie ogólnej głośności materiały ze Spotify i YouTube potrafią brzmieć zupełnie inaczej. Po to właśnie Microsoft umożliwia niezależne regulowanie poziomu głośności dla niemal każdego uruchomionego programu. Od teraz taką możliwość dostali również właściciele smartfonów popularnego chińskiego producenta, korzystający z wersji beta ROMu MIUI 12 China.

sound assistant xiaomi 2
Nowe ustawienia dźwięku w smartfonach Xiaomi. | Źródło: AndroidAuthority

Sound Assistant w MIUI 12 pozwala określać indywidualne poziomy głośności dla każdej aplikacji - YouTube, Spotify, Facebooka i wielu innych. Dzięki temu łatwiej da się uniknąć sytuacji, w których dźwięk odtwarza się automatycznie tak głośno, że jest w stanie w ten sposób przestraszyć użytkownika. Asystenta Dźwięku można łatwo wywołać z poziomu przycisków regulacji głośności, o ile włączy się go uprzednio w ustawieniach.

Jak włączyć Sound Assistant w MIUI 12?


To proste, zerknijcie na poniższy zrzut ekranu. Pamiętajcie, że musicie korzystać z wersji testowej oprogramowania MIUI 12 China, z którego... zapewne nie korzystacie. ;)

sound assistant xiaomi 1
Oto jak włączyć Sound Assistant w MIUI 12 China ROM (beta). | Źródło: AndroidAuthority

Omawiana tu funkcja powinna dość szybko trafić do stabilnej wersji chińskiej odmiany ROMu. Stamtąd po jakimś czasie powinna zostać przeniesiona do MIUI 12 Global, które jest od wczoraj udostępniane na smartfonach Xiaomi.

Jeśli bardzo chcecie zyskać podobne możliwości na smartfonie z Androidem innego producenta, potrzebujecie specjalnej aplikacji pokroju App Volume Control Pro.

Źródło: AndroidAuthority