Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 oszalał. Kuriozalny bug utrudnia normalne działanie komputerów
Sobota, 27 Czerwiec 2020 10:21, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 blad
Wskazano winowajcę zamieszania.

System Windows 10 zainstalowany jest już na ponad 1 miliardzie urządzeń. Oprogramowanie Microsoftu stworzone zostało także pod kątem współpracy z ekranami dotykowymi, występującymi na przykład w laptopach konwertowalnych. Użytkownicy tych właśnie sprzętów donoszą o bugu trapiącym ich po pobraniu aktualizacji majowej, czyli Windowsa 10 w wersji 2004. Błąd na pierwszy rzut oka wydaje się zabawny, ale w istocie jest szalenie irytujący i utrudnia normalne korzystanie z niektórych notebooków.

Tańczące ikony w Windowsie 10


Urządzenia z ekranami dotykowymi i Windowsem 10 po zainstalowaniu aktualizacji majowej zaczęły zachowywać się osobliwie. Ikony wyświetlane na systemowym pasku zadań w zupełnie losowych momentach przeskakują o kilka, kilkanaście pikseli w lewo lub prawo. Najprawdopodobniej łatka giganta z Redmond namieszała coś w systemie sterowników odpowiedzialnych za wyświetlacze dotykowe. Problem ten nie występuje bowiem w przypadku komputerów z tradycyjnymi, niedotykowymi ekranami.Ikony w Windows 10 przesuwają się lub przeskakują? Zobacz co zrobić


Najprostszą metodą na naprawienie awarii nie jest o dziwo odinstalowanie aktualizacji systemu Windows 10. Poszkodowani internauci donoszą, że solucją jest zaktualizowanie sterowników dotykowego ekranu do najnowszej wersji lub odinstalowanie bieżących i ponowna ich instalacja.

Alternatywnie, w menadżerze urządzeń wyłączyć można po prostu ekran dotykowy. Nie jest to najlepsze z rozwiązań, wiem, ale do czasu udostępnienia przez Microsoft łatki położycie w ten sposób kres kapryśności interfejsu. Tymczasowo problem rozwiązać może ponoć przejście w tryb tabletu i wyłączenie go.

Doświadczyliście opisywanej tu sytuacji?

Źródło: Reddit