Instalki.pl » Aktualności » Software » Zmiany w Zdjęciach Google - Firma odświeża aplikację
Piątek, 26 Czerwiec 2020 09:38, Wpisany przez Tomasz Bielski
Huawei P40 Lite 5g premiera
Pięć lat po jej wydaniu.

Zdjęcia Google obchodzą w tym roku swoje piąte urodziny. Tak, to już pięć lat od kiedy amerykańska firma wydała swój program, który pozwala nie tylko katalogować zdjęcia, ale również tworzyć ich kopię zapasową. Zdjęcia przez ostatnie lata doczekały się wielu funkcji, w tym implementacji coraz to nowszych algorytmów sztucznej inteligencji – jednak w końcu przyszedł czas na zmianę. Amerykański gigant oficjalnie zapowiedział odświeżoną wersję aplikacji, która ma działać szybciej i być bardziej przejrzysta.

Czego jeszcze możemy się po niej spodziewać?

Miliard użytkowników Zdjęć Google


Google pochwaliło się, iż z aplikacji korzysta obecnie około miliarda użytkowników na całym świecie. Przeprojektowany program ma koncentrować się na wspomnieniach użytkowników związanych z materiałami znajdującymi się na ich urządzeniu. Google chce w ten sposób nadać zdjęciom oraz filmom większą wagę – w związku z tym firma zdecydowała się na wprowadzenie trzech kart do aplikacji.W karcie „Zdjęcia” znajdziemy wszystkie zdjęcia oraz filmy, a także większe miniatury i mniej białych odstępów pomiędzy treściami. Druga z zakładek to „Wyszukiwanie” – pozwala na szybsze znalezienie tego, co chcemy obecnie pokazać lub czym chcemy podzielić się w sieci. Ostatnia z kart to „Biblioteka”, która zawiera w sobie najważniejsze miejsca docelowe, takie jak Albumy, Ulubione, Kosz, Archiwum i inne. Użytkownicy z USA i Kanady będą mogli z tego poziomu wydrukować swoje zdjęcia przy pomocy konkretnych sklepów Google.

Ostatnią z nowości jest widok mapy, która pozwala podejrzeć zdjęcia zrobione w specyficznym miejscu. Użytkownicy mogą teraz powiększać i pomniejszać mapę, aby szybciej znaleźć fotografie i filmy, których potrzebują.Zdjęcia Google wprowadzają również szereg mniejszych zmian oraz optymalizacji związanych z działaniem samego programu.

Przeprojektowana wersja aplikacji pojawi się na początku lipca zarówno na Androida, jak i iOS.

Źródło: Google / fot. Google