Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie tylko Instagram. Opera otrzymała wbudowanego Twittera
Czwartek, 25 Czerwiec 2020 13:44, Wpisany przez Piotr Malinowski
opera twitter
Kolejna usługa w przeglądarce.

Od pewnego czasu twórcy Opery starają się, by ta oferowała jak największą liczbę funkcji i ułatwień dla użytkowników. Z poziomu paska bocznego przeglądarki można przeglądać już m.in. Instagrama. Teraz do listy platform dołączył… Twitter.

To właśnie dostęp do tejże usługi jest główną nowością w wersji 69 Opery. Według producenta, korzystanie z Twittera ma być dzięki tej nowości nie tylko wygodniejsze, ale też łatwiejsze. Nie trzeba już specjalnie uruchamiać strony internetowej lub aplikacji na telefonie – wystarczy kliknięcie jednego przycisku na pasku bocznym.

Nowość może okazać się niezwykle przydatna przede wszystkim dla aktywnych użytkowników Twittera. Dostęp do wiadomości z ostatnich chwili można uzyskać teraz w nieco szybszy sposób. Oczywiście nie każdemu ta funkcja się spodoba. Część użytkowników uzna ją za zbędną i niepotrzebnie zwiększającą rozmiar przeglądarki.Warto mieć jednak na uwadze, że obecność Twittera w Operze jest domyślnie wyłączona. Aktywowanie nowości wymaga wejście w „Ustawienia paczka bocznego” oraz wybranie sekcji „Komunikatory”. Jest to więc opcja, na którą nie trzeba się po prostu (połowicznie) zgadzać.

pogoda operaŹródło: Opera

Co jeszcze wprowadza Opera 69? Między innymi specjalny widżet pogodowy na stronie głównej, dzięki któremu szybko można sprawdzić aktualną pogodę w miejscu zamieszkania lub innym wybranym mieście. Poza tym zaimplementowano wizualną nawigację zakładek oraz liczne usprawnienia w Kontekstach.

Jeśli chcecie zapoznać się ze wszystkimi zmianami w Operze 69, to możecie zrobić to TUTAJ.

Źródło: Opera / Foto. Opera