Instalki.pl » Aktualności » Software » Mozilla VPN wkrótce dla wszystkich. Firefox Private Network kończy z betą
Piątek, 19 Czerwiec 2020 19:38, Wpisany przez Jan Domański
Mozilla VPNVPN od twórców lisiej przeglądarki.

Już w 2019 roku Mozilla uruchomiła w formie testowej dostęp do swojej sieci VPN. Twórcy znani ze swojej przeglądarki internetowej Firefox ograniczyli dostępność usługi do terytorium USA i realizują ją w cenie 4,99 dolarów za miesiąc (niecałe 20 złotych) na 5 urządzeniach z Windowsem, Androidem lub iOS. Firma właśnie poinformowała, że autorski VPN ma być wkrótce dostępny dla szerszego grona użytkowników już w regularnym wydaniu aplikacji.

VPN twórców Firefoxa poza USA


Niestety nie wiemy, w jakich krajach ma się ukazać Mozilla VPN i kiedy dokładnie to nastąpi. Przedstawiciele Mozilli wspominają tylko o obecnym roku i wybranych regionach. Organizacja podziękowała też za wsparcie wszystkim betatesterom, którzy przyczynili się do rozwoju aplikacji i sieci VPN Mozilli.

Mozilla VPNMozilla może wysłać powiadomienie o dostępności usługi w danym rejonie / foto. Mozilla

Twórcy aplikacji zachęcają też do wpisania się na listę. Podając swoje dane, z których kluczowy jest kraj zamieszkania, Mozilla niezwłocznie wyśle informacje o dostępności swojego VPN w danym regionie zaraz po tym, kiedy usługa stanie się aktywna. W takim razie nie trzeba na bieżąco śledzić informacji związanych z projektem. Wpisy na listy oczekujących można zrealizować pod tym adresem.

Narzędzie zyskało sympatię użytkowników


Mozilla podkreśla, że VPN spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Przeszło 83 proc. użytkowników beta testów uważa, że narzędzie jest proste w obsłudze. Poza tym ponad 70 proc. betatesterów twierdzi, że VPN Mozilli pomaga im czuć się bezpiecznie w sieci.


Źródło i foto: Mozilla