Instalki.pl » Aktualności » Software » Wirtualne pianino od Google - stwórz muzykę wraz ze znajomymi
Czwartek, 18 Czerwiec 2020 14:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
shared piano 2
Kreatywny projekt.

Pandemia koronawirusa skłoniła wiele firm do wykreowania usług ułatwiających funkcjonowanie w nieco odmienionej rzeczywistości. Wyjątkiem nie jest Google – koncern ogłosił właśnie projekt Shared Piano. Jest to wirtualne pianino, na którym możemy tworzyć zdalnie muzykę wraz ze znajomymi.

Google postarało się, by z platformy mógł skorzystać praktycznie każdy. Nie trzeba pobierać żadnego programu – wystarczy wejść na stronę Shared Piano z poziomu dowolnej przeglądarki na dowolnym urządzeniu i… rozpocząć zabawę. Do obsługi wirtualnego instrumentu wykorzystać można tradycyjną klawiaturę, ekran dotykowy, myszkę czy klawiaturę MIDI.


W celu zaproszenia znajomego do wspólnego projektowania muzyki należy przesłać mu specjalny link znajdujący się w lewym dolnym rogu witryny. Jednocześnie nad procesem tworzenia melodii może pracować 10 osób. Wykreowane dźwięki można bez ograniczeń odtwarzać ponownie, a nawet zmieniać ich brzmienie na takie przypominające np. struny.

Shared Piano może posłużyć również jako platforma do nauki i prowadzenia lekcji live. Trzeba przyznać, że całość robi wrażenie dzięki swojej prostocie i wszechstronności. Jest to jednak na razie wersja beta projektu, więc mogą zdarzyć się błędy i niedociągnięcia.

Źródło: Shared Piano / Foto. Shared Piano (wł.)