Instalki.pl » Aktualności » Software » Rozmowy wideo Google Meet dostępne w mobilnym Gmailu
Środa, 17 Czerwiec 2020 09:41, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Google Meet w mobilnym GmailuKolejna aktualizacja dotycząca Google Meet.

Narzędzie do wideokonferencji Google Meet od maja odstępne jest dla wszystkich za darmo. Teraz amerykański gigant postanowił ułatwić korzystanie z rozmów wideo użytkownikom mobilnej aplikacji Gmail na Androida i iOS.

Wprowadzenie Meet do Gmaila oznacza, że będzie można łatwo dołączać do spotkań wideo bezpośrednio ze swojej skrzynki odbiorczej. Dodatkowo, w najbliższych tygodniach w aplikacji Gmail na telefonie pojawi się nowa zakładka "Spotkania". W tym miejscu użytkownik będzie mógł zobaczyć nadchodzące spotkania zaplanowane w Kalendarzu Google i łatwo dołączyć do nich jednym dotknięciem.

Google Meet w mobilnym Gmailu
Google Meet w mobilnym Gmailu / Źródło: Google

Spotkania wideo do 100 osób


Google Meet to zaawansowane narzędzie do wideokonferencji od Google, które od maja tego roku dostępne za darmo dla wszystkich. Wcześniej, Google Meet był dostępny wyłącznie jako część G Suite, pakietu narzędzi dla firm, instytucji i szkół.

Każdy użytkownik posiadający konto Google za pośrednictwem meet.google.com oraz aplikacji mobilnych Google Meet na systemy iOS oraz Android może za darmo odbywać spotkania wideo w gronie do 100 uczestników i korzystać z takich funkcji jak dzielenie ekranu, napisy w czasie rzeczywistym, rozszerzony widok “kafelkowy”. Ponadto, do 30 września nie obowiązuje limit czasowy spotkań w wersji darmowej (60 minut).

Źródło: Google