Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aktualizacja do Windows 10 powoduje poważny problem na komputerach
Niedziela, 14 Czerwiec 2020 12:18, Wpisany przez Tomasz Bielski
Huawei P40 Lite 5g premiera
Microsoft znów dał ciała.

Najnowsze aktualizacja przeznaczone dla systemu Windows 10 powodują problemy na sprzętach użytkowników. Największym i najbardziej uciążliwym z nich jest kłopot z drukowaniem – w niektórych przypadkach Windows 10 wręcz uniemożliwia wykonanie wspomnianej czynności. Aktualizacje, które powodują problemy w systemie były wdrażane od 9 czerwca bieżącego roku i zostały oznaczone numerami KB4560960 oraz KB4557957.

Po instalacji dwóch wyżej wymienionych aktualizacji, w serwisie Reddit, na Bleeping Computer oraz forach Microsoftu zaroiło się od raportów użytkowników, którzy zgłaszają problemy z drukowaniem. Kłopot dotyczy drukarek od firm takich, jak HP, Canon, Panasonic, Brother oraz Ricoh – czyli jakby nie patrzeć czołówki do zastosowań korporacyjnych, jak również domowych. Niektórzy użytkownicy zgłaszali także, iż po instalacji aktualizacji drukowanie plików PDF stało się niemożliwe.

Amerykańska firma opublikowała oświadczenie, w którym przyznaje, iż wie o całym problemie i wskazuje na to, że aktualizacja KB4557957 faktycznie może powodować błąd podczas drukowania w Windows 10. Microsoft informuje także, iż drukarki mogą nie odpowiadać, a rozwiązania programowe w niektórych przypadkach nie działają – co zgadzałoby się ze zgłoszeniami użytkowników.

windows10drukarkiblad2
fot. Joshua Fuller - Unsplash

Microsoft pracuje nad poprawką


Microsoft obecnie zajmuje się tworzeniem oprogramowania, które rozwiąże problem. Na razie dotknięci nim użytkownicy mają dwa rozwiązania: będą oni musieli wymienić sterownik drukarki lub odinstalować czerwcowe aktualizacje dla Windows 10. Osoby, które wybiorą drugą ze wspomnianych opcji musza jednak pamiętać, że wśród aktualizacji znajdują się ważne poprawki zabezpieczeń.

Warto pamiętać, iż na czas pandemii Microsoft wstrzymał aktualizacje inne niż poprawki zabezpieczeń. Wszystko to w obawie przed tym, iż nowe łatki mogłyby w przypadku błędu bardzo skomplikować życie użytkownikom pracującym na co dzień z domu i korzystającym z prywatnego sprzętu.

Źródło: Engadget / fot. Panos Sakalakis - Unsplash