Instalki.pl » Aktualności » Software » Wkrótce wielka zmiana w WhatsApp. Komunikator będzie znacznie elastyczniejszy niż do tej pory
Sobota, 13 Czerwiec 2020 19:55, Wpisany przez Jan Domański
WhatsAppRozmawiaj swobodniej.

Popularny komunikator WhatsApp nieźle działa i spełnia swoje zadanie, ale zarazem ma kilka niedoróbek. Jedną z nich jest ograniczenie do instalacji na jednym urządzeniu i dodatkowa sesja na kolejnym sprzęcie. Powiązany z numerem WhatsApp zadomawia się na naszym telefonie, ale dodatkową sesję można odpalić na PC w przeglądarce internetowej lub dedykowanej aplikacji. Program musi być wtedy i tak włączony w tle na smartfonie z dostępem do Internetu, bo komputer synchronizuje z nim dane.

Używaj nawet 4 urządzeń


Zagraniczni dziennikarze odnaleźli informacje, które może nie brzmią spektakularnie, ale w rzeczywistości zapowiadają wielką zmianę. W niesprecyzowanej, zapewne dość bliskiej przyszłości, będzie można zalogować się aż na 4 urządzeniach jednocześnie. Dzięki temu nie będziemy ograniczeni tylko do jednego smartfonu i komputera. W końcu mamy laptopy, komputery stacjonarne, tablety, dodatkowe PC czy telefony służbowe itp. 2 sprzęty to zdecydowanie za mało przy obecnej powszechności elektroniki.


W tej chwili twórcy aplikacji testują nowe podejście do logowania w wersji na Androida i iOS. Nie znamy daty wprowadzenia tego rozwiązania, choć obecna faza prac nad opisywanym usprawnieniem wcale nie musi potrwać szczególnie długo. Możliwe, że zmiany zostały podyktowane wielką światową falą popularności najróżniejszych komunikatorów, która przyszła wraz z SARS-CoV-2 i ograniczeniami rządowymi w kontaktach międzyludzkich. Coraz więcej użytkowników mogło kręcić nosem na limit, więc deweloperzy postanowili rozwinąć aplikację właśnie pod tym kątem.


Źródło: WABetaInfo @ Twitter / Foto otwierające: Instalki.pl